Nyt on eka keta kuopios käyty . Seuraavaks neuropsyatrille ja neurofysiologille.
Kuvat laitettu eteenpäin. Seuraavat tamperella tehdyt jutut oli sielä valmiina eli kaikki tehty. Lekuri sano et noi psyki ja fysio jutut ennen päätöstä miten he voivat minua auttaa. Löydös oikealla ohimolohkossa. Myös s-eegees selkee kohtaus. Eli mitähän vaihtoehtoja mulle vois kuopios antaa? Kaikia lääkkeitä oon napostellu ei tulosta, Olisko PUukko yks vaihtoehto vai jokin muu. Kertokaapa ystävät hyvät omista jutuistanne. Eikös kuopio o aikalailla puukko sairaala?
Kuvat laitettu eteenpäin. Seuraavat tamperella tehdyt jutut oli sielä valmiina eli kaikki tehty. Lekuri sano et noi psyki ja fysio jutut ennen päätöstä miten he voivat minua auttaa. Löydös oikealla ohimolohkossa. Myös s-eegees selkee kohtaus. Eli mitähän vaihtoehtoja mulle vois kuopios antaa? Kaikia lääkkeitä oon napostellu ei tulosta, Olisko PUukko yks vaihtoehto vai jokin muu. Kertokaapa ystävät hyvät omista jutuistanne. Eikös kuopio o aikalailla puukko sairaala?
Vastaukset 5
Vanhimmat
En huomannu sanoa että, kiuvat sun muut jutut oli jo laitettu eteenpäin. Aika äkkiä lekuri sano tän, kerkisönkö istuun. Sori kauheet kirjotus virheet sormet jäykkänä.
Muuten minua jännitttää hitosti!
Minullakin eteni asia vajaassa kahdessa kuukaudessa. Siihen sisältyivät MRI, PET ja SPECT, S-EEG ja neuropsykologian testi. S-EEG kesti 1,5 viikkoa.
Jos häiriöpesäke on leikattavassa kohdassa, ei ole mitään hätää. Kuopiossa on koko Euraasian laatan parhaat neurokirurgit! Jos pesäkettä ei voida poistaa, etsitään sopiva lääkitys.
Neuropsykiatrilla en ole Kuopiossa käynyt, vain neurologeilla, neurokirurgeilla ja neuropsykologeilla.
ONNEA olet menossa kohti parempia aikoja.
Juu kävin siel kans neuropsy juttusilla kartottavat sen riskin siitä elämäntilanteesta ettei sen takia tuu takapakkia . ota rennosti ;)
Tulet aivan varmasti olemaan kiitollinen siitä ettei tarvi pelko takaraivossa olla et kohtaus taas tulee tai huomaat et kenties kohtaus ollu ku päätäsärkee.
Hyvää palvelua siellä sai tilasvat pitsaa ja sipsejä toivat ku ei sairaalan ruoka oikee uponnu ja kahvia keittivät silloin kun sitä vaan pyysi ja kysyivät et mitä ruokaa haluaisin et teikivät sit sitä mitä pyysin AIVAN USKOMATON PALVELU OLI
Maan erikois osaaminen aikuisten kohdalla ainakin on kuopiossa LÄmpimät onnittelut vielä kerran ja onnea matkaa kohti uutta "elämää"
:-)
Kiitos tuosta vastauksessta, tollanen fiilis tuosta puljusta, jäi ! Tänäänki soitin uusista ajoista niin se sairaanhoitaja on tosi mukava, kaiken lisäksi nätti, seksu jne.... vois vaikka pyytää treiffeeille. Ite lääkäri oli kyllä osaava, kaikkeen oli vastaus ja jos ei nii lupasivat tarkentaa.
Samoja juttuja tekevät. kun sullaki. Ne kuvat on neuroryhmäs , varmaan aikas järkeviä tyttöjä ja poikia sielä tuntuu olevan, titteleitten perusteella. Odattaminen näköjään on tuskallista.
; ) jätä vaan se hoitsu pyytämättä treffeille. Varmasti mukavampi jos vaikka kukkapuskan sille joskus viet, ja kiität kaikesta. Se on vaan töissä siellä, vaikka oisi miten mukava.
Meillä on kirurginen hoito vasta suunnitteilla, HUSsissa olivat nähneet MRI-kuvissa jotain sellaista, jonka voisi kenties poistaa. Olisi se ihme, elää ilman pelkoa.