Harmaa farmarivolvo Ristijärveltä

savuaa kuin vanha vaivainen vanaja. Pakoputkena suora vesirännin syöksytorvi.

Ilmoitus poliisille lienee lopultakin paikallaan.
16761
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Onkos sulla sitten vähemmän savuttava rotisko?
Taijjat luulla olevasi paremman luokan kansalainen.
Ilmottaudu heti ongelmajätteenkäsittelylaitokselle lopetukseen.

Äänestä

Täällä ristusjärvellä tuo autokanta on meidän asukkaiden tasonen, elikkä surkea. Persutkin petti ja samaralla minähi tahkoan edelleen. Volvo on varmaan kuskinsa näkönen ja olonen. Jotkut hutsahtavat naiset ajelee hienoilla autoilla, tummienlasien takaa muikistellaan töllöttäjiä, mutta kyllä se totuus tulee julki. Petos on aina petos. Lotto voittoa odotellessa.

Äänestä

Jos jotaki kyylää haittaa nuorison autot nii ostakaa perkele meille paremmat ku ei meillä ole varaa ku vanhoihin romuihin :)

Äänestä

HAAHAAHAHAH

Äänestä

EI OLE HARMAA VÄRILTÄÄN

Äänestä

ristijärven kovis pikku teinit täällä puolustelee omasta mielestään "hienoja" autojaan/kavereittensa autoja xD voi viddu.

Äänestä

jos joku auto pitää olla nii eihä sitä volvoo parempaa saakkaa :)

Äänestä

Mihin tämä maailma on menossa kun täällä jo avaudutaan Haha :DD

Äänestä

Sunnuntai-iltana viikko sitten ajoi viitostietä Kontiomäestä Ristijärvelle päin kuormuri. Älytön ylikuorma näytti lavalla olevan jotain maa-ainesta, savusi niin perkeleesti ja huiteli toistasataa menemään. Ei ohi perhanasta päässyt, Sisu luki roiskeläpissä, rekisterikilpi tietenkin ravan peitossa. Keltaiset reunat kilvessä näytti kuitenkin olevan. Lavan väri sininen.

Äänestä

Tiedän kenestä on kyse, mutta kuka on niin kyylä ja valittava ihminen että jaksaa tulla suomi24 sivustolle valittamaan tuollaisesta asiasta RISTIJÄRVELTÄ ! ketä kiinnostaa ? hanki elämä ja leivo mummo pullia eläkä kyylää verhonraosta naapureita. Meillä on sisu ja sininen lava. toista sataa sillä ei kuitenkaan ajeta kun ei kulje edes niin kovasti. älkääpäs vitun vanhanaikaset kitupiikit kärjistäkö asioita.

Äänestä
  • Miten olis jos menet ja valitat auton omistajalle etkä suomi24:lle? :D naurettavaa toimintaa... :)

    Äänestä

se volvo joutaisi hirteen !!! minun koirani on joutunut haistelemaan sen auton savuja !!

Äänestä

Ai, kuoliko se koira niihin savuihin vai mitä sitten..?.

Lopettakkaa jo ihmiset jonninjoutavasta jauhaminen ja antakaa niitten nuorien olla! Mitä tahansa ne tekee, niin väärin meni. Jos vanhoja viituttaa nuoret niin vähintään yhtäpaljon nuoria viitutaa te saakelin valitusämmät,, Että tasoissa ollaan!!!

Äänestä

Tulkaa valittajat sanomaan suoran mulle. Ei kannata täällä avautua.

Äänestä

Sanohan paikka niin tullaan kyllään jos on varsinni kaffia ja pullaa.

Äänestä

siinä sulle miettimistä.. nosta vaikka kättä ku näät meikäläisen volvon ristijärvellä :DDDDD

Äänestä

Kommentoi aloitusta


heti paaliin kirjoitti:

savuaa kuin vanha vaivainen vanaja. Pakoputkena suora vesirännin syöksytorvi.

Ilmoitus poliisille lienee lopultakin paikallaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu