elikkä olin sen verran tyhmä, että poistin vahingossa koneesta äänet kokonaan... olen koittanut ladata ääniajureita netistä mutta ei ole vielä ääntä kuulunut. Onko kellään mitään neuvoja, jotta äänet sais päälle. ei viittis konetta oman tyhmyyden takia huoltoonkaan viedä..
apuaa, miten saan äänet kuulumaan??
vastauksia..
2140
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Uudemissa emolevyissä on ääniliitinten automaattitunnistus. Vedä äänijohto irti emolevystä ja laita takaisin. Saanet ikkunan joka kysyy, mikä johto se on, valitse speaker out.
Voi olla läppärissä aika haastavaa tuo emon raplaaminen. Yli 50 prosentin todennäköisyydellähän kyseessä on kannettava.
Näin ei-Windows-käyttäjänä en saata käsittää näitä suomi24:ssä jatkuvasti valiteltavia Wincdowsin äänien "vahingossa" poistamisia (miten hemmetissä mikään käyttöjärjestelmä edes antaa tehdä tuollaista varoittamatta?), mutta ei kai mun tarvitsekaan.
Kysyjälle sanoisin, että asentaa Windowsin uudelleen palautuslevyiltä niin eiköhän kaikki vakioajurit ole taas asemissa seuraavaa hölmöilyä odottamassa.