Civicin 4v määräaikaishuollon sisältö?

Mitähän kaikkee öljynvaihdon lisäks huoltoon kuuluu?

Ku ei oo takuukaa enää voimas ajattelin jos teettäis tavallisel korjaamol, osan töistä vois ehkä tehä iteki...

5

433

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • öövini

      Siellä se lukee huoltokirjassa. Sama kuin 80tkm huolto. Öljyjen lisäksi ilmansuodattimet (moottori ja siäilma) kaikkien jarrujen putsaus rasvaus ja liuta tarkastuksia.

      • TÄNKS!

        Ku ei satu auto&kirja oleen lähimaisemis aattelin kysyy, meinaan huoltoaika on jo enempi ku lähel...


    • 80 puhki

      Onko tietoo ja kokemusta? Miten tää ATOY ja sen huoltohinnat versus Veho & Mangneetti. Väittävät antavansa sijaisautonkin samaan hintaan. http://www.atoyautohuolto.fi/index.php/tarjoukset/honda
      Ei aina itsestään selvää, että takuu loppuu kun seinään maahantuojan päivämäärän mukaan, joten...

      • ATOY näyttää kilpailukykyiseltä, varsinkin kun ottaa sijaisauton huomioon. Harmi ettei täältä Turun seudulta löydy putiikkia.

        Jep, ei se takuu välttämättä lopu kolmeen vuoteen, vien mun Civicin ens tiistaina takuukorjaukseen. Ostettu 2.1.2007, eli reilut 4,5v ikää :)


      • Hjondaman
        pokkaco kirjoitti:

        ATOY näyttää kilpailukykyiseltä, varsinkin kun ottaa sijaisauton huomioon. Harmi ettei täältä Turun seudulta löydy putiikkia.

        Jep, ei se takuu välttämättä lopu kolmeen vuoteen, vien mun Civicin ens tiistaina takuukorjaukseen. Ostettu 2.1.2007, eli reilut 4,5v ikää :)

        Vois kertoa, et mikäs se moinen takuukorjaus on takuuajan jälkeen? Hondalla kun eivät edes takuuaikana korjaa omaan luukuunsa mitään....


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      81
      11760
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      98
      8919
    3. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      83
      4713
    4. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      28
      4048
    5. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      100
      4004
    6. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      6
      3886
    7. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      9
      3670
    8. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      22
      3482
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      42
      3285
    10. Yksi kuoli kolarissa Outokummussa

      -toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei
      Outokumpu
      47
      2864
    Aihe