Civicin 4v määräaikaishuollon sisältö?

Mitähän kaikkee öljynvaihdon lisäks huoltoon kuuluu?

Ku ei oo takuukaa enää voimas ajattelin jos teettäis tavallisel korjaamol, osan töistä vois ehkä tehä iteki...

5

482

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • öövini

      Siellä se lukee huoltokirjassa. Sama kuin 80tkm huolto. Öljyjen lisäksi ilmansuodattimet (moottori ja siäilma) kaikkien jarrujen putsaus rasvaus ja liuta tarkastuksia.

      • TÄNKS!

        Ku ei satu auto&kirja oleen lähimaisemis aattelin kysyy, meinaan huoltoaika on jo enempi ku lähel...


    • 80 puhki

      Onko tietoo ja kokemusta? Miten tää ATOY ja sen huoltohinnat versus Veho & Mangneetti. Väittävät antavansa sijaisautonkin samaan hintaan. http://www.atoyautohuolto.fi/index.php/tarjoukset/honda
      Ei aina itsestään selvää, että takuu loppuu kun seinään maahantuojan päivämäärän mukaan, joten...

      • ATOY näyttää kilpailukykyiseltä, varsinkin kun ottaa sijaisauton huomioon. Harmi ettei täältä Turun seudulta löydy putiikkia.

        Jep, ei se takuu välttämättä lopu kolmeen vuoteen, vien mun Civicin ens tiistaina takuukorjaukseen. Ostettu 2.1.2007, eli reilut 4,5v ikää :)


      • Hjondaman
        pokkaco kirjoitti:

        ATOY näyttää kilpailukykyiseltä, varsinkin kun ottaa sijaisauton huomioon. Harmi ettei täältä Turun seudulta löydy putiikkia.

        Jep, ei se takuu välttämättä lopu kolmeen vuoteen, vien mun Civicin ens tiistaina takuukorjaukseen. Ostettu 2.1.2007, eli reilut 4,5v ikää :)

        Vois kertoa, et mikäs se moinen takuukorjaus on takuuajan jälkeen? Hondalla kun eivät edes takuuaikana korjaa omaan luukuunsa mitään....


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      133
      721
    2. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      190
      642
    3. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      23
      617
    4. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      45
      617
    5. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      94
      583
    6. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      56
      570
    7. Mistäkö haaveilen

      Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä
      Ikävä
      29
      521
    8. Kuinka hyvin kestäisit?

      Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?
      Sinkut
      102
      510
    9. 41
      509
    10. En aio laittaa viestiä enkä soittaa sulle

      Turvallisuussyistä jouduin poistamaan numerosi puhelimestani. Ihan kaikkien parhaaksi. Mutta kirjoitin sen lapulle ylös
      Ikävä
      26
      502
    Aihe