Erosin kesällä. Olen pääsääntöisesti viettänyt aikaani vain kotosalla lapsen kanssa ja töissä. Moni asia on mietityttänyt. Eniten mietityttää, että kohtaanko enää ketään miestä joka rakastaa minua ja minä häntä ja jonka kanssa yhteinen tulevaisuus olisi mahdollista. Elämässäni on pari kauempana olevaa miestä, olisiko heistä jakamaan tulevaisuutta kanssani?
keskiyölle
3
<50
Vastaukset
Hei
olet eronnut, mutta kaunis. olet ylpeä äiti ja hoidat hommasi, se on faktaa.
tuo miettiminen ja asioiden pureskelu on tärkeä vaihe, se kuuluu eron jälkikipuihin. juuri niistä lähtee viimeisetkin aromit, jotka sitten asetat lopuksi kellariin. etkä hae niitä sieltä ennenkuin olet vanha mummo.
sinä tapaat moniakin miehiä, toiset ovat hyviä ja toiset oman kuvansa kiillottajia.
nuo nettituttavat ovat ajanvietettä iltaiseen ikävään, he eivät oikeasti ole aviomiesehdokkaita.
sinä löydät omasi sellaiseen aikaan, kun mielesi tekee jäätelöä. en tiedä miksi tuo tuolla tavalla tuli! no, taitaa tarkoittaa sitä oikeaa rakkautta ja lämpimiä ilmoja.
kävisit vapaallasi lapsen kanssa niissä paikoissa, missä muutkin yo:t käyvät. muista että miehissäkin on yksinhuoltajia. ja juuri sellaisen miehen minä näen.
hän on yksin poikansa kanssa ja miettii samoja asioita kuin sinäkin.
anna vähän periaatteista periksi ja vie lapsesi joskus mäkkäriin. ja lasten elokuviin, uimaan jne.... siellä ne muutkin käyvät. ja retkelle ja luistelemaan...
t: Keskiyö- alkuper.
kiitos sinulle...Näetkö vielä miten pärjään talossani talven.
Hei
kyllä sinä pärjäät, vaikka välillä vähän tiukkaa onkin. olet onnekas kun teillä on talo. pidä lämmityskustannukset kohdallaan.
t: Keskiyö
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191632
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991468Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy36874Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29839Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?37770Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50756Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56708Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37700Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s42699Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37663