Chatit

Olispa kiva tietää missä on asiallisia chatteja ja jopa sellaisia missä olisi porukkaa. En tykkää mennä baareihin, koska ei ole ketään kaveria. En tosin menis vaikka oliskin, koska en tykkää humalaisista miehistä.

Tietääkö kukaan mistä vanha nainen (ei hunningolla) löytäisi kivan juttelupaikan ja kenties jonkun asiallisen ja jalat maassa miesseuran?
6204
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Hei
ehdotan sinulle, että menet suomi24:n palstalle, mikä on sinunikäsillesi.
tunnen ihmisiä, jotka ovat löytäneet sieltä elämänkumppanin.

jos saan sanoa, niin näen sinulle mukavan kaverin ja rattoisia juttutuokioita. sinä osaat kirjoittaa joustavasti ja humoristisesti, etsit samanlaisen kaverin siitä heinäsuovasta.
sinulle tulee mukavia iltoja ja sydämesi pyörähtää ympäri.

terveisin Keskiyö

Äänestä
  • tunnet tosi hyvin myös Suomi24:n chatit, näemmä. Siellä on 2-3 henkilöä!!!! Sanot moi ja joku EHKÄ vastaa. Kukaan ei kommentoi mitään. Näetköhän mitään muuta saittia minulle? =))

    Äänestä

  • Hienoa, että on tuollaisiakin kokemuksia, tietyt nimimerkit kyllä ovat ahkeraan siellä ikäryhmät -chatpalstalla. Toisinaan vanhat boikotoivat uutta sättääjää, vaikka tämä kirjoittaisikin mukavasti. Reviirinpitämistä, kenties?

    Voi käydä niinkin, että palstalla löytyy asiallista juttuseuraa miehistä. Yrittänyttä ei laiteta!

    Äänestä

  • Yksin on ikävää kirjoitti:

    tunnet tosi hyvin myös Suomi24:n chatit, näemmä. Siellä on 2-3 henkilöä!!!! Sanot moi ja joku EHKÄ vastaa. Kukaan ei kommentoi mitään. Näetköhän mitään muuta saittia minulle? =))

    Mitä jos kirjoittaisit muutakin kuin MOI.

    Miksi kenenkään pitäisi viihdyttää juuri sinua? Viiihdytä sinä muita, jos seuraa olet vailla!

    Äänestä

  • Juuripajuu kirjoitti:

    Mitä jos kirjoittaisit muutakin kuin MOI.

    Miksi kenenkään pitäisi viihdyttää juuri sinua? Viiihdytä sinä muita, jos seuraa olet vailla!

    Jotenkin koen vaikeaksi sen, jos 2 ihmistä siellä chattaa keskenään (naisia) ja kaksi on kirjautuneena, muttei puhu mitään, niin mennä sörkkimään niiden kahden naisen keskustelua. Menisitkö itse? Olen välillä piipahtanut siellä vkonloppuiltoina, jolloin on aikaa, mutta eihän siellä ketään ole. Päivälläkö niillä ihmisillä on enemmän aikaa? Pitänee käydä maanantaina kurkkaamassa.

    Mun mielestä uuden ihmisen tullessa chattiin, voidaan ainakin vastata siihen tervehdykseen, jolloin voi vaikka jatkaa juttua. Jos ei edes vastata, pitääkö sitten alkaa pitämään jotain monologia vai? Varmaan sitä seuraa sitten tulis =))

    Äänestä

Eurosinkkujen chat

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yksin on ikävää kirjoitti:

Olispa kiva tietää missä on asiallisia chatteja ja jopa sellaisia missä olisi porukkaa. En tykkää mennä baareihin, koska ei ole ketään kaveria. En tosin menis vaikka oliskin, koska en tykkää humalaisista miehistä.

Tietääkö kukaan mistä vanha nainen (ei hunningolla) löytäisi kivan juttelupaikan ja kenties jonkun asiallisen ja jalat maassa miesseuran?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu