Millainen

kihlasormus, kultaa vaiko valkokultaa?
10124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

kaikki käy, sä saat valita :), luulen, että jos sulta sellaisen saisin, niin pyörtyisin onnesta enkä näkisi edes millainen se on...

Äänestä

kävisi vaikka tölkinrengas :D
Kunhan jossain vaiheessa saisi oikeankin, kestävän.

Äänestä

Onko näin, sitten ei ole minullekaan väliä vaikka se olisi tuohesta :)

Äänestä
  • vaikka tuohta kunhan karaatit pysyvät...

    Äänestä

valkokultainen :)

Äänestä

Minä olen sanonut, että tässä vaiheessa ei enää kelpaa mikään halpa killutin.
Sormuksessa pitää olla kokoa ja näköä sekä painoa. Sama mitä kultaa kunhan on hemmetin kallis ja näyttävä. Muu ei kelpaa!

Äänestä

Tärkeintä, että se olisi yllätys ja toivottu ja lupaus jatkosta..

Äänestä
  • Juu, kindermuna! niissä riitää yllätystä ja jatkoa :))) ties vaikka sieltä se sormuskin joskus ihan- OOOh!- yllätyksenä sattuisitpa tullemmaa. Saa päälliskauppaan vielä suut makiaks .D

    Äänestä

Suvun perintökalleus se olla pitää, eikä mikään kultaliikkeen joka akan sormus.

Äänestä

larimar-kivellä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ossaa päättää kirjoitti:

kihlasormus, kultaa vaiko valkokultaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu