Ketkä talossa suomenruotsalaisia?

Stefan ilmeisesti ainakin, onko muita?
13376
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Ben Grundström kuulostaa aika suomenruotsalaiselta

Äänestä

Nämä hurrit saisivat tehdä FST5 aivan oman stor broderinsa omine hopsan snapsilauluineen. Ei tarvitse näitä sekoittaa suomenkielisten big brotheriin. Amandakin lapsesta saakka rahassa kylpenyt, kaikki tarjottimella kuten nää muutkin suomenruotsalaiset.

Äänestä
  • Stefan ei kyllä ole vissiin mikään kultalusikkalapsi. Eikös se ole duunissa Porvoon kaupungilla liikuntapaikkojen hoitajana tai jotain sellaista. Ei siis mikään ankkalammikon pappa betalar-ruotsalainen. Ei kaikki hurrit ole Helsingin seurapiireistä, vaan on niitä ihan oikeita duunari- ja maanviljelijähurrejakin (kartano sipoossa ei oikeuta maanviljelijästatukseen).

    Äänestä

oisko toi What have you ben....siis ruotsinsuomalainen hintahtava?

Äänestä

Kaikki suomenruotsalaiset vain perä jälkeen ulos. Ei niitä tarvita suomenkielisten BBssä.

Äänestä

tuo amanda ei kyllä näytä suomenruotsalaisetlta tai ylipäätään pohjoismaalaiselta. joku espanjalainen, adoptoitu suomeen tai jotain :D

Oisko Janica kans? Sukunimi Kortman.
Ehdin jo ajatella, että suomalainen 30v nainen ja noin hyvässä kunnossa, mutta sitten huomasin tuon sukunimen :D

Äänestä
  • Valtava yliannostus hurreja tämän vuoden BBssä. Jokainen peräjälkeen ulos.
    Tai mieluiten ryhmässä. Ei tämä ole hurrien BB.

    Äänestä

anteeks nyt mut hurrit ovat kyl suomalaisia vaikka puhuvatkin ruotsia. miten voitte olla noin lapsellisia? ja niin kuin yllä mainitaan, kaikki suomenruotsalaiset eivät ole kultalusikkalapsia... grow up people!

Äänestä

Oskarin puhetapa myös viittaa, että äidinkieli olisi ruotsi.

Äänestä

Olen järkyttynyt ihmisten kirjoituksista tässä keskustelussa. Ovatko siis suomenruotsalaiset näitä "hurreja", jotka te haluaisitte ulos talosta? Suomenruotsalaisethan ovat ihan yhtä paljon suomalaisia kuin muutkin maan asukkaat, kunhan sattuvat puhumaan ruotsia. Lukekaapa vähän historiaa ja oppikaa vähän lisää omasta kotimaastanne ihmiset. Juuri suomenruotsalaiset olivat etujoukoissa luomassa suomalaista ja suomenkielistä kulttuuria 1800-luvulla. Eino Leinot sun muut Lönnrotit olivat kaikki suomenruotsalaisia. Olen itse täysin suomenkielinen, mutta en pidä ruotsinkielisiä tai kaksikielisiä suomalaisia yhtään vähempää suomalaisina.

Äänestä

Kyllä on uskomantonta skeidaa mitä täällä saa lukea. Lapsellista ja tietämätöntä porukkaa.

Äänestä

Hurrit nyt pian pois peräjälkeen suomenkieliseltä BBltä. On olemassa ruotsinkieliset kanavat näille ihmisille. Ei niiden tarvi joka paikkaan änkeä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sveapoika kirjoitti:

Stefan ilmeisesti ainakin, onko muita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu