Joko Töitten talo tulossa Kajaaniin?

Töitten talolle meno voisi olla vapaaehtoista. Tällöin voisit vaihtaa sosiaaliturvasi Töitten talolta satavaksi palkaksi. Jokaisella olisi tällöin MAHDOLLISUUS osallistua, ja nimenomaan tämän mahdollisuuden olemassa oleminen olisi erittäin tärkeää.

Ja kiitos Paltamo projektin vetäjille uraa uurtavasta työstä työttömien hyväksi.
179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Se, että sos.tulot muutetaan palkaksi eijohdu projektinvetäjistä vaan he vain teknisesti toteuttavat sen. Sen sijaan esimiestyö, henkilöstöjohtaminen, oikeiden tavoitteiden saavuttaminen ja koko työntekijöiden hyvinvointi ja käsitys toiiminnasta on täysin projektihenkilöstön aikaan saamaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Talolla tavataan! kirjoitti:

Töitten talolle meno voisi olla vapaaehtoista. Tällöin voisit vaihtaa sosiaaliturvasi Töitten talolta satavaksi palkaksi. Jokaisella olisi tällöin MAHDOLLISUUS osallistua, ja nimenomaan tämän mahdollisuuden olemassa oleminen olisi erittäin tärkeää.

Ja kiitos Paltamo projektin vetäjille uraa uurtavasta työstä työttömien hyväksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu