Dennisriepu

IL: Poliisien ruoka-alennus suututtaa – ”täyttää lahjuksen tunnusmerkit"?

Leipäjonoko?

http://www.mtv3.fi/makuja/ajankohtaista.shtml?1384507
2113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Joutuvatko poliisit maksamaan ruokansa omasta pussista?
Minun mielestä yhteiskunta voisi aivan hyvin antaa poliiseille esim. 8€ - 10€ ateriakorvausta per työpäivä. Näin taattaisi että laadukas ja monipuolinen ruoka ei jää ainakaan rahasta kiinni. Tyhjällä vatsalla tai huonosti vitamiineja ym. sisältävällä pikasapuskalla ei poliisikaan jaksa varmaan tehdä tärkeää työtään niin hyvin kuin voisi.

Äänestä

voin myäntää et mua ei kyl suututa pätkääkään! Saavatpa n.s ilmaista järjestysmies toimintaa kun pollarit ja vaksit siällä öisin käy ansaitulla tauollaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mr Riepu kirjoitti:

IL: Poliisien ruoka-alennus suututtaa – ”täyttää lahjuksen tunnusmerkit"?

Leipäjonoko?

http://www.mtv3.fi/makuja/ajankohtaista.shtml?1384507

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu