toisen miehen nainen ehkä raskaana minulle....

jokvaan

En nyt tiedä mihin puolelle tää juttu olis kuulunu kirjoittaa ,mut mieltä vaivaa sellainen asia et toukokuussa olin suojaamattomassa sukupuoliyhteydessä erään tytön kanssa joka väitti käyttävänsä pillereitä... no muutamat kerrat siinä seksiä harrastettiin ja juttu loppu ku oma mielenkiinto kyseistä naista kohtaan ei ollut riittävä.
Kyseinen nainen oli viikkoa ennen meidän seksi touhuja eronnut pitkäaikaisesta miehestään ja viikkoa meidän jutun jälkeen palasi yhteen tämän exänsä kanssa, no eipä siinä mitään mut ongelmana on nyt se et nainen on raskaana ja ihan hyvin voisi olla vaikka mun jäljiltäni, tuskin exä edes tietää minusta ,mut tuli nyt sellainen mieleen et jos he päättävät taas erota tai mies saa tietää et olen pannut hänen naistaan ni mites menee jos nainen haluaakin tehdä jotain isyys testejä? onko niihin pakko suostua ja voiko sellaista vaatia vaikka sillon ku lapsi 1vuoden ikäinen? vai miten tää isyyden tunnistus yleensäkin menee?
Entä jos naisen nykyinen mies haluaa tehdä testin? he eivät ole naimisissa mut asuvat samassa osoitteessa...

2

213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • xy

      Haluatko vai etkö halua tunnustaa isyyttä? Ei kai sellaiseen voi Suomessa pakottaa kuten ei isyystesteihinkään.

      • ccvvnn

        Isyystesteihin voi oikeus pakottaa, poliisit hakee jos muutoin ei suostu menemään. Isyyttä ei ole pakko tunnustaa, mutta oikeus voi "tuomita2 isäksi. Eli tulos on sama.
        Jos toinen mies on jo tunnustanut isyytensä (kuten tässä tapauksessa kai käy), asia on aina vietävä oikeuden kautta, jos isyys halutaan purkaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      46
      3220
    2. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      509
      1952
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      17
      1920
    4. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      81
      1791
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      18
      1522
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1418
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1356
    8. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      90
      1319
    9. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      126
      1212
    10. UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa

      Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa
      Lappeenranta
      113
      1168
    Aihe