toisen miehen nainen ehkä raskaana minulle....

jokvaan

En nyt tiedä mihin puolelle tää juttu olis kuulunu kirjoittaa ,mut mieltä vaivaa sellainen asia et toukokuussa olin suojaamattomassa sukupuoliyhteydessä erään tytön kanssa joka väitti käyttävänsä pillereitä... no muutamat kerrat siinä seksiä harrastettiin ja juttu loppu ku oma mielenkiinto kyseistä naista kohtaan ei ollut riittävä.
Kyseinen nainen oli viikkoa ennen meidän seksi touhuja eronnut pitkäaikaisesta miehestään ja viikkoa meidän jutun jälkeen palasi yhteen tämän exänsä kanssa, no eipä siinä mitään mut ongelmana on nyt se et nainen on raskaana ja ihan hyvin voisi olla vaikka mun jäljiltäni, tuskin exä edes tietää minusta ,mut tuli nyt sellainen mieleen et jos he päättävät taas erota tai mies saa tietää et olen pannut hänen naistaan ni mites menee jos nainen haluaakin tehdä jotain isyys testejä? onko niihin pakko suostua ja voiko sellaista vaatia vaikka sillon ku lapsi 1vuoden ikäinen? vai miten tää isyyden tunnistus yleensäkin menee?
Entä jos naisen nykyinen mies haluaa tehdä testin? he eivät ole naimisissa mut asuvat samassa osoitteessa...

2

210

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • xy

      Haluatko vai etkö halua tunnustaa isyyttä? Ei kai sellaiseen voi Suomessa pakottaa kuten ei isyystesteihinkään.

      • ccvvnn

        Isyystesteihin voi oikeus pakottaa, poliisit hakee jos muutoin ei suostu menemään. Isyyttä ei ole pakko tunnustaa, mutta oikeus voi "tuomita2 isäksi. Eli tulos on sama.
        Jos toinen mies on jo tunnustanut isyytensä (kuten tässä tapauksessa kai käy), asia on aina vietävä oikeuden kautta, jos isyys halutaan purkaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      102
      2306
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      115
      1801
    3. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      88
      1449
    4. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      133
      1397
    5. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      117
      1266
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      74
      1248
    7. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      63
      1111
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      51
      1067
    9. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      992
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      844
    Aihe