Jos leijonamiehellä on aitoja tunteita naista kohtaan

Leijonan kestytäjä..

Siirtyykö hän silloin helposti eteenpäin muihin naisiin. Olen ehkä menettänyt olosuhteiden pakosta kosketuksen tähän mieheen. Muutin nimittäin eri paikkakunnalle velvollisuuksie perässä ja tämä rakas leijonani jäi entiseen kotikaupunkiini. Aluksi hän piti kokoajan yhteyttä ja kyseli uusista ystävistäni ja kavereistani (mies- ja naispuoleisista) mustasukkaiseen sävyyn. Hän kuulemma ''tietää, että mitä täällä tapahtuu hänen seläntakanaan''. Olen yrittänyt todistella hänelle monta kertaa, että hän on ainoastaan ja vain minun mielessäni ja olemme suunitelleen, että kun tulen käymään vanhassa kotikaupungissani, että näemme ja että odotan innolla sitä. Hän ei vain usko, että todella välitän hänestä. En tiedä miten saisin sen taottua sen hänelle kalloon. Hän välittää minusta, vaikkei hän sitä ole koskaan suoraan sanonutkaan. Yleensäkin puhuminen on hänelle todella hankalaa. Ei puhu tunteistaan ja on todella juro ja mustasukkainen. Ymmärrän kuitenkin häntä ja olen antanut huomiota hänen sulkeutuneisuudestaan huolimatta. Olen saanut tätä kuorta auki ja se on kyllä ollut pitkä mutta antoisa kokemus. Joten siis palstalaiset, auttakaa minua..olenko minä jo menettänyt leijonankunikaan lopullisesti vai onko minulla vielä mahdollisuuksia. Onko hänen tunteensa jo kuolleet vai onko ne jossain sisimmässä ja odottaa leimahtamistaan, kun jälleen näemme? Minun tunteeni kestää ja kestää. Ne eivat luultavasti tule koskaan sammumaan,e nkä edes halua, että ne sammuvat. Kertokaa mitä voin tehdä enää.
Olen horoskooppimerkiltäni skorpioni ja vaikka moni ajattelee, että tämä pari ei voisi toimia, se voi toimia. Suhteemme on ollut tulta ja tappuraa alusti asti ja juuri siitä minä pidän. Toivottavasti tämä leijonanikin pitää siitä. Seksimme on parasta, vaikka leijona ruukaa joskus ajatella vain itseään sängyssä. Silti olen menettänyt sydämeni ja pahasti tälle viidakon kuninkaalle.

7

712

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • itse mies leijonana voisin sanoa että et ole..........sinun pitää vaan osata pelata oikeanlaista peliä aja jellona sellaiseen tilanteeseen jossa hänen täytyy metsästää SINUT ja kyllä voisin tässä myös sanoa sen että vaikka kuinka kauan suhde olisi kestänyt niin leijona mies löytää lohduttajan meinaan itse seurustelin 3v ja erosta alle viikko olin ns laastarin luona ...........tiedän että se oli väärin mutta sillä sanoin itseni irti edellisestä suhteesta

      • Leijonankestyttäjä..

        Miten te leijonamiehet yleensä ajattelette edes tunteista ja niiden ilmaisusta? Päättelin tuosta sinun kirjoituksestasi, ettei minun siis kannata jäädä surkuttelemaan tämän miehen kohdalle, koska minulle nämä tunnekokemukset ovat niin suurta ja syvää, että koen pienen kuoleman, jos suhteeni loppuu..En pysty koskaan rakastamaan ketään toista pitkään aikaan ja kunnioitan toista, vaikkei hän olisikaan enää kanssani. Jos ''jovaltonen'' tällainen tilanne olisi kohdallasi, mitä haluaisit toisen tekevän?


    • JK

      VAI N IN

    • Mitä minulla on ollut kokemusta eri tähtimerkeistä, niin leijona on se joka ilmaisee kaikista selkeimmin tunteensa.......vaikka toki tässä paistaa pieni (eikä mikään pienikään) itsekeskeisyys lävitse. Mitä tarkoitan on se että se leijonista kyllä huomaa onko/eikö ole kiinnostunut

      Antaisin hetken aikaa kulua ja kokeilisin uudestaan sinun kannattaisi kertoa omista tunteistasi tätä kyseistä henkilöä kohtaan ei niin sanotusti vongata takaisin

      • Ja en ehkä ole paras henkilö neuvomaan mutta itse leijonana ajattelisin että peli ei ole menetetty ja kyllä ilmiselvästi on pieni mustasukkaisuuden kipinä noissa kyselyissä se johtuu ainoastaan siitä että leijona kokee sinun olevan tärkeä sekä haluaa olla mailmassasi se ykkönen


      • leijonan kestytäjä..
        jovaltonen kirjoitti:

        Ja en ehkä ole paras henkilö neuvomaan mutta itse leijonana ajattelisin että peli ei ole menetetty ja kyllä ilmiselvästi on pieni mustasukkaisuuden kipinä noissa kyselyissä se johtuu ainoastaan siitä että leijona kokee sinun olevan tärkeä sekä haluaa olla mailmassasi se ykkönen

        Kiitos ''jovaltonen'' vastauksistasi:) Viimeksi kun näimme tämän kuninkaan kanssa, emme saaneet edelleenkään puhuttua mistään tunteisiin liittyvästä. Joten uskoni alkaa loppua siihen, että todella merkitsisin hänelle jotain vakavempaa. Olen ikään kuin etääntynyt hänestä vähän, ja haluankin ikään kuin päästää henkisesti hänestä irti, jotten satuta itseäni, kun hänellä on toisia naisia. Silti haluan ja näemmekin aina, kun käyn ap:llä paikkakunnalla.
        Haluaisin vielä ''jovaltonen'' tietää teidän leijonamiesten luonteesta. Onko teillä yleensä useita naisia kierroksessa yhtäaikaa? Olen lukenut, että tällainen valloitusluonne kuuluisi teidän luonteeseen, kyllästytte nopeaa ja haluatte uusia ihmisiä (tässä naisia) ympärillenne. Ja kun sanoit, että leijona on kaikista suorin ihminen tunteiden kertomisessa, tarkoititko tätä siinä, että hän sanoo tunteensa jos niitä on, vai että antaa ymmärtää ne omalla käytöksellään. Tämä on niin hankalaa: toivoisin vain, että totuudet selviäisivät ja saisin tietää, mitä hänellä mielessään.


    • KuumaVsKylmäHelvetti

      Kun naiset eivät oivalla sitä tosiasiaa, että kun lähtevät toisen miehen kainaloon, panopuuksi, hutsuksi. Ei se mies Teitä metsästä. Koko rakkaus on menetetty. "Tyhmyys on nainen levoton ja yksinkertainen." - Saarnaaja (enemmän tai vähemmän katkera, mutta muuttuuko se fakta siitä muuksi).
      Leijonat (astrologialeikissä) ovat lämpimiä sieluja, mutta tarvittaessa hyisimpienkin hornien jäisiä, kuten olennot yleensä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      176
      10722
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      85
      10199
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      232
      5639
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      178
      4468
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      127
      2950
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      171
      2945
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      38
      1746
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      298
      1338
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      6
      1190
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      16
      1114
    Aihe