sepram lääke

heippa hei.
Kävin lääkärissä ja sain Sepram 20mg. Kertokaahan minulle auttaako tämä yhtään ja kuinka tehoaa! En ole vielä uskaltanut ottaa yhtään pilleriä.
51429
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Lääkkeet vaikuttavat niin yksilöllisesti, minulla oli sepram 40 mg, josta en saanut merkittävää apua. En saanut lääkkeestä myöskään mitään vieroitusoireita. Toivon, että sinua tuo lääke auttaa.

Äänestä
  • En tietenkään tarkoittanut vieroitusoireita, vaan sivuoireita.

    Äänestä

itse käytän samaa tuotetta/lääkettä kuin sinä.
rohkeesti voit ruveta käyttämään sitä.psykiatrini sanoi että tuote on erinomainen ja että se on miedoimmasta päästä.siitä ei siis pitäisi tulla mitään sivuoireita.turhaan pelkäät.itse olen muutaman kk jo käyttänyt tätä kyseistä tuotetta ja tykännyt.onpahan helpompi olla kun ei ahdista. myöhemmin sitä annosta voi nostaa 1-1,5.
itse aloitin käyttämään tuotetta ensin puolikkaalla pillerillä ja sitten nostin 1 tablettiin.

Äänestä
  • Moi. Käytän sepram 20mg. Minulla ei ole mitään muita sivuoireita kuin hirvittävä pahoinvointi ja rintakipu. en tiedä onko tämä normaalia. jos joku voisi kertoa omia kokemuksia. Olen käyttänyt nyt kolme viikkoa. paniikki oireita ei enään ole tullut. Mut vaivaa toi pahoinvointi ja rintakipu.

    Äänestä

  • Joutsen kirjoitti:

    Moi. Käytän sepram 20mg. Minulla ei ole mitään muita sivuoireita kuin hirvittävä pahoinvointi ja rintakipu. en tiedä onko tämä normaalia. jos joku voisi kertoa omia kokemuksia. Olen käyttänyt nyt kolme viikkoa. paniikki oireita ei enään ole tullut. Mut vaivaa toi pahoinvointi ja rintakipu.

    Mulle ei sopinut toi lääke ollenkaan. Se heitti pään täysin sekaisin ja sain aivan kamalan päänsäryn ja se aloitettiin miedoimmalla 1/2 tabletilla. Päänsärky kesti vaivaiset 3 päivää ennenkuin se meni ohi, oikein sellainen kiva viiltävä kipu. Sivuoireena päänsärynlisäksi oli kamala tunne päässä, kuin aivoja olisi yritetty pistää kasaan eli valitettavasti se ei ihan kaikille sovi, mutta omakin psykiatrini sanoi, että se sopii 80% ihmisistä vallan mainiosti. Mulla sen otto jäi siihen ensimmäiseen tablettiin.

    Aloita puolikkaalla tabletilla, jos muuten et meinaa uskaltaa sitä ottaa. Siihen kuulema kuuluu ns. kuumat aallot aluksi, jotka menevät hetkessä ohi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


agentti kirjoitti:

heippa hei.
Kävin lääkärissä ja sain Sepram 20mg. Kertokaahan minulle auttaako tämä yhtään ja kuinka tehoaa! En ole vielä uskaltanut ottaa yhtään pilleriä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu