Jos syntymähetki määrää luonteen, niin voiko synnytystö siirtämällä (esim käyttämällä supistuslääkkeitä) muuttaa ihmisen luonteen?
Luonteen muutos synnytystyä siirtämällä
26
301
Vastaukset
- Hyvä ihminen?
Kysymys on muistaakseni ollut täällä aikaisemminkin.
Mitä jos, katsotaan astrologin kanssa hyvän ihmisen syntymähetki ja tehdään sopimus lääkärin kanssa keisarinleikkauksesta juuri siihen minuuttiin? Kannatan ajatusta. Kun supistukset ovat jo käynnissä, tilanne on kenties liian myöhäinen hyvän ihmisen luomiseen.
Vastaus on siis - Kyllä voi.- :):)
:):):):):):):):) Kas kun tuota ei oo keksitty aikaisemmin:):):):
HuuuuuuuuuuuuuuuuHaaaaaaaaaaaaa!!!! - ap..
Vaihtuuko se lapsen luonne joka ainut päivä siellä kohdussa mahdollista sen päivän synnytystä vastaavaksi, jos silloin sattuisi synnytys käynnistymään?
- Absurdiam
"Vastaus on siis - Kyllä voi. "
Eipäs ole. Katsohan, kun asiasta jätetään turha monimutkaistaminen pois, niin -ihminen voi syntyä vain yhden kerran.
Astrologian tiedon mukaan syntymähetki on se hetki, kun ihminen on tullut ulos kohdusta ja alkanut hengittää omilla keuhkoilla. Näitä hetkiä on vain yksi.
Käsite "toinen luonne" tässä onkin vain ihmisen mielessä teoreettisena. - onkhelmaon
:):) kirjoitti:
:):):):):):):):) Kas kun tuota ei oo keksitty aikaisemmin:):):):
HuuuuuuuuuuuuuuuuHaaaaaaaaaaaaa!!!!On se keksitty, mutta kuka siihen uskoo ja kuka sitä ajattelee?
- kysymyshyväkymmenen
ap.. kirjoitti:
Vaihtuuko se lapsen luonne joka ainut päivä siellä kohdussa mahdollista sen päivän synnytystä vastaavaksi, jos silloin sattuisi synnytys käynnistymään?
Aika alkukantaisesti kysytty. Luonne kuitenkin jostain syystä määräytyy pääasiassa syntymä hetkellä. Ongelman muodostaa tietysti nk. kesä ja talviaika. Jos talvi aika satuttaisi poistamaan, niin onko nouseva luonne sitten toinen? En usko. Mutta niinhän sitä raamatussakin sanotaan, että minkä te lukitsette maan päällä, sen minä lukitsen taivaassa. Mene ja tiedä.
- Kehittymässä.
Kyllä vaihtuu. Hermosto kehittyy kaiken aikaa. Aivot ovat valmiit noin 23 vuotiaana.
- ap..
Eli hermoston kehittymisen aiheuttaa tähdet?
- Elämässä.
Olin aikoinaan erään astrologin luennolla Uudenmaankadulla Helsingissä, jossa osallistujana yleisössä oli myös Sven Stenberg. Kun lapsen syntymän ajankohta oli jätetty huomioimatta ammattiastrologin perheessä, Pluto loi tilanteen, josta en tahdo kirjoittaa. Herra S.Stenberg saa jatkaa, jos hän niin kykenee.
Mielestäni luennon antanut ammattiastrologi on Suomen taitavin astrologi. Hänen sydämensä on kaunein, kenties elämän mukanaan tuomien asioiden johdosta.
Laila Puustinen- :):)
Vaihtuuko sikiön horoskooppi kuukausittain kohdussa?
:):):):):):) hahhahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
- HOROskooppi
sikiön luonne muuttuu minuutti minuutilta erilaiseksi siksi, että jos milloin tahansa sattuu synnytys käynnistymään, niin luonne vastaa HOROskooppia.
Luonne siis muuttuu hetki hetkeltä aina erilaiseksi.- HahHaa
HuuHaaHuuHaaHuuHaaHuuHaa
Hahahhaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Kokemus-K
Kun ihmisen aivot jatkavat muuttumista vielä valtavan kauan syntymän jälkeen (aikuisuuteen asti) niin miksi luonteen kehitys päättyy kuin veitsellä leikaten juuri synnytyshetkeen? Mikä katkaisee sen tähtien vaikutuksen juuri siihen?
- eihelkuta
HahHaa kirjoitti:
HuuHaaHuuHaaHuuHaaHuuHaa
Hahahhaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Onpa typerää väittää tuollaista. Mutta niinhän sitä ihmiset uskovat herkästi kaikenlaiseen. Onhan se huvittavaa kun tuollaisesta lukee.
- Hyvä Sylvi.
Eihän luonteen kehitys katkea. Luonne kasvaa persoonallisuutta mukaellen.
- KysynVaan-76
No miksi se persoonallisuus ratkeaa juuri täsmälleen siinä syntymän hetkellä?
- Kotona.
Persoonallisuus ratkeaa mm jodosta : MC merkki. Jousimies, tai Rapu - Täysin erilaiset persoonallisuudet. Ei synny edes hyvää parisuhdetta luomaan yritystä/työmaata yhteiseksi pohjaksi rakkaussuhteessa.
Huone 5 iloinen, viihteellinen, tai huone 4 Saturnus neliö Neptunus - Ei synny rakkaussuhdetta.
No. En minä tiedä. Astrologit selittävät astrologian. Olen vain elänyt astrologiassa.
Tulisiko joku astrologi selittämään, miksi syntymäkartta luo persoonallisuuden pohjan? - HAHA HAH HAAAAAAAAAA
HAH HAH HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- hUUUUUUUUUhAAAAAAAAA
HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHHHHAAAAAAHHHAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAA HAAAAAAAAAA HHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
- Hah haaaaaaaaaaa
HHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHihhhhulipalsta!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- hih...
hihhulipalsta
- eheiei
Ei, vaan hihhulit hihittäjät.
- Rationaalinen
Te ette voi olla tosissanne?
Älkää nyt hyvänen aika hankkiko lapsia jos te uskotte tuollaiseen.
Tähtien asennolla ei ole mitään järkevää tai maagista yhteyttä ihmisten luonteeseen, elämään tai mihinkään muuhunkaan. Niistä ei myöskään millään järkevällä tavalla voi ennustaa tulevaisuutta. Yhtä hyvin voisitte ennustaa tulevaisuutta katukivien asennosta.- eiateismia!
Ehdotan, ettet itse hanki lapsia, jotka myöhemmin tulevat olemaan eksyksissä, kun eivät tunne itseään. Kerrohan syntymäaikasi, niin kerron sinusta pari faktaa.
- KokemusK
eiateismia! kirjoitti:
Ehdotan, ettet itse hanki lapsia, jotka myöhemmin tulevat olemaan eksyksissä, kun eivät tunne itseään. Kerrohan syntymäaikasi, niin kerron sinusta pari faktaa.
"Ehdotan, ettet itse hanki lapsia, jotka myöhemmin tulevat olemaan eksyksissä, kun eivät tunne itseään."
Minä kyllä todella toivon että omat lapseni tuntevat itsensä ihan sen oman ajattelun, itsetutkiskelun ja elämänkokemuksen kautta, eivätkö jonkun huojarin laatimien selitysten kautta.
Ja kiitos, olen kyllä saanut itsestäni tehdyn laajan analyysin ja harvoin olen nauranut niin paljon kuin sen luettuani. - Huhuhuu
KokemusK kirjoitti:
"Ehdotan, ettet itse hanki lapsia, jotka myöhemmin tulevat olemaan eksyksissä, kun eivät tunne itseään."
Minä kyllä todella toivon että omat lapseni tuntevat itsensä ihan sen oman ajattelun, itsetutkiskelun ja elämänkokemuksen kautta, eivätkö jonkun huojarin laatimien selitysten kautta.
Ja kiitos, olen kyllä saanut itsestäni tehdyn laajan analyysin ja harvoin olen nauranut niin paljon kuin sen luettuani.Jos ihmisen luonne määräytyy syntymähetken mukaan, miksi tuntemillani kaksosilla on aivan erilainen luonne. He ovat syntyneet keisarinleikkauksella muutaman minuutin välein. Heillä on sama nousumerkki. Toinen on korkeasti koulutettu, toinen matalammin. Toinen on rauhallinen ja harkitseva, toinen on impulsiivisempi. Toinen on psyykkisesti hauras, toinen vahva. He ovat aivan eri luonteiset, vaikka heidän pitäisi astrologisen syntymäajan perusteella olla jotakuinkin samanluonteiset.
Tämä esimerkki mielestäni paljastaa sen, että luonnettamme ei määrää syntymähetki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522165
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3401391Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941345- 1681265
- 681051
- 35968
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31919Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59910Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta27862Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46839