Hei, elikkäs oon 17 v. tyttö Etelä-Suomesta ja kiinnostaisi aloittaa melonta. Kajakilla olen kerran muutaman tunnin harjoitellut perustekniikoita ja matkaa myös vähän melonut. Innostus iski mutta missä voisin harrastaa? Ja mites, kun olen alaikäinen enkä usko, että ketään aikuista mukaani seuratoimintaan saisin, lieneekö ongelma?
Melonnasta kiinnostunut
kärppis
1
218
Vastaukset
- venehessu
Jos lähettyviltä löytyy melonta-/soutuseura, niin kannattaa tiedustella suoraan sieltä seuraan liittymisestä juniorijäsenenä.
Saaristomeren melojat ainakin kouluttavat nuoria ja järjestävät mm. tiistaimelontoja, joita vetävät kokeneet melojat.
http://www.melojat.net/ (ks. ainakin Melontatietoa - Linkkejä)
http://www.kanoottiliitto.fi/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse43673SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933589Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1283320Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713291Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit202176Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251758- 311506
- 321461
- 861355
- 151303