Meillä oli opettajain valmistuksessa

Nokkahuilun soiton lehtori. Se piti naisille nokkahuilukurssia, marssi luokkaan ja sanoi epähuomiossa: Mitenkäs on pillut soineet? Tytöt vähän hihittelivät. Mutta illalla me miesopiskelijat sitten toteutimme sen käytännössä.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä minäkin nuorempana
tuon nokkahuilun kanssa
touhuilin.
Useita teoksia tuli soitettua
oikein kunnolla.

Äänestä

No mitenkäs ne pillut oli sittene soineet. Vihelsivätkö ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kansankynttilä. kirjoitti:

Nokkahuilun soiton lehtori. Se piti naisille nokkahuilukurssia, marssi luokkaan ja sanoi epähuomiossa: Mitenkäs on pillut soineet? Tytöt vähän hihittelivät. Mutta illalla me miesopiskelijat sitten toteutimme sen käytännössä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu