Linux polttaa Hondia

Pentti Nelonen

6

129

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hyvinpä luet englantia, kun puhuttiin sähkökäyttöisen ikkunan ohjaus kytkimen viasta JA se mainittu softa vika EI LIITTYNYT tähän millään lailla... ;-)

    • Pentti Nelonen

      Minun lasieni läpi katsottuna siellä lukee selvästi:
      "TOKYO—Honda Motor Co. said it would voluntarily recall 962,000 cars world-wide to repair problems with power Linux and computer equipment. "

      Kippis, lasinpesunestettä.

      • Paikallinen silmälääkäri auttaa tässä kohtaa... ;-)


      • sinol aiheuttaa

        näemmä harhanäkyjäkin.


    • ubuntu-käyttäjä

      Pentti, suosittelen sulle englannin kurssia. Jutussahan perkele kerrotaan, että VIKA ON SÄHKÖKÄYTTÖISEN IKKUNAN OHJAUSKYTKIMESSÄ. Eli Linux ei polta autoja. Eikä polta lentokoneitakaan, joissa Linux on jopa fly by wiren ja avioniikan ohjaustietokoneissa.

      vittu sä luet kaikki uutiset ilmeisesti ihan päin vittua, yrität vain päästä vastustamaan Linuxia vaikka valehtelemalla. Kerronpa sinulle uutisen: Linux on tullut autoihin ja muihinkin laitteisiin lopullisesti ja jäädäkseen. Et mahda Linuxille mitään, etkä sille, että se on ihan ilmainen.

    • Pentti Nelonen

      En minä mikään Pentti ole :D

      Kyllä on tyhmää porukkaa. Menevät mukaan vaikka minkälaiseen vedätykseen, eivätkä osaa edes vinoilla kunnolla takaisin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      160
      3273
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      100
      2543
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      58
      2400
    4. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      90
      2316
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      7
      2126
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      29
      1595
    7. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      35
      1367
    8. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1340
    9. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      83
      1327
    10. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      69
      1137
    Aihe