Mitä mieltä lepakoista?

Muih vaan :) Ajattelin tässä kysästä ihan itse binaisena että mitä mieltä te olette näistä lesbo naisista?Ja kummasta (bi/l) teil on parempia kokemuksia?Kun sen olen saanut selville että nämä lesbonaiset ei kamalasti meistä bisseistä tykkää:(
Toki on myös poikkeuksia,en siis yleistä...Vastauksia kiitos!!Niin ja myös sellainen juttu että onko taustalla 015 alueelta bissejä?
6761
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mä olen bi-nainen. Ehdottomasti valitsen kumppanikseni bi:n kuin lesbon. Mulla on heistä liuta supernegatiivisia kokemuksia. Ainoastaan hyväitsetuntoinen lesbo voi seurustella bi:n kanssa. Ja niitä ei tunnu olevan olemassakaan, siis hyväitsetuntoisia lesboja. He kuvittelevat automaattisesti että kun on bi, että sitä haluaa mulkkua vaikka rakastaisi naista jonka kanssa on vakituisesti. Eihän se näin mene. Sitä paitsi bi:t ovat paljon kauniimpia, naisellisempia, kiltimpiä, henkisesti hehittyneempiä sekä seksikkäämpiä kuin lesbot. Haluaisin tavata ihmeen eli lesbon joka on naisellinen, kaunis, seksikäs, hyväitsetuntoinen, ei-mustasukkainen ja hyväkäytöksinen ja ennakkoluuloton. Luulen että ennemmin voitan lotossa kuin tapaan mainitsemani kaltaisen naisen. Jos tapaamani lesbo ei ole ruma ja töykeä, on hän miehekäs ja mustasukkainen, tai jotakin vastaavaa. He ovat hyökkääviä ja osa melko ykinkertaisia eivätkä tajua että he eivät ole maailman napa.Olen saanut heistä tarpeekseni. Juuri karistin kannoiltani yhden lesbon, oikean perässä roikkujan jonka jakeluun ei mennyt että miehekkäät naiset ei minua kiinnosta. Voi kun voisin olla näin suora livenä mutta ei viitsi ottaa turpaansa miltään 100 kg naiselta.

Äänestä
  • ..yleistämistä sinulta. Minä olen gay-tyttö ja seurustelen tytön kanssa joka luuli olevansa bi mutta myönsi homoseksuaalisuutensa itselleen, ja pitää miehistä vain ystävinä.

    Me olemme molemmat naisellisia gay-tyttöjä ja emme ole mitään uhoavia rekkiksiä. Se että sinä olet tavannut vain sellaisia ei tarkoita että me kaikki olisimme.Niinkuin ei sekään että minulla olisi muutama huono kokemus bisseistä niin te olisitte kaikki paskiaisia.

    Emme me tyttöystäväni kanssa vihaa ketään, bi-seksuaaleja tai heteromiehiä. Kyllä minä olen aikaisemmin seurustellut bi-seksuaalien kanssa eikä minulla ole teitä vastaan mitään.

    Meidän lesbojen pelkona on vain se että me emme halua kuvitella että te haluatte samaan aikaan miehiä kun seurustelette meidän kanssa.

    Ajatus on vastenmielinen, koska emme me halua että jonkun heppi on joku päivä kiinni meidän tytöissämme. Se on vain se ajatus, ei muuta.

    Minä en ole mustasukkaista sorttia, ihan yhtä lailla me voisimme olla mustasukkaisia muista tytöistä. :) Hyvää kesää sinulle!

    Äänestä

Itsellä kokemusta vain bisseistä. En ole vielä tavannut naista joka kiinnostaisi ja sattuisi olevaan L. Tai no yhden, mutta hän asuu kaukana ja ollaan mietitty että parempi kavereina ettei tuu surkua.

Yksi syy miksi en ehkä uskaltaisi alkaa mitään L:n kanssa, etten halua tahtomattanikaan satuta ketään.

Ja usein bisset ovat ulkoisesti sellaisia joista pidän. Lepakkotytöt ovat usein liian poikamaisia minun makuuni.

Äänestä

Tähän asti olen seurustellut 50/50 lesbojen ja bi-naisten kanssa.
Tykkään enemmän seurustella lesbonaisten kanssa.
Kaikki on jotenkin avoimempaa ja ollaan oikeasti pariskunta, ei tarvitse olla kaapissa.
Bi-naiseni ovat olleet kauhean häpeissään omasta bisexuaalisuudestaan eikä olla käyty yhdessä missään. Ja ikävä kyllä kaksi kertaa on käynyt niin, että olenkin ollut sivusuhde. En ikinä tekisi niin että seurustelisin yhtäaikaa miehen ja naisen kanssa. Rakastan yhtä kerrallaan enkä hyväksy edes suutelemista toisen ihmisen kanssa silloin kun seurustellaan.
Joku tuossa puhui ulkonäöstä. En ole huomannut mitään eroa meidän ja lesbojen ulkonäön välillä. Paitsi niiden meikäläisten jotka on kaapissa pukeutuminen on enemmän mainstream kiinnijäämisen pelossa.

Äänestä
  • Lisäys vielä:
    Kun treffailen miestä, kerron avoimesti olevani bi.
    Se on hyvä testi ihan tulevaisuuttakin ajatellen. Jos poika on konservatiivi ei se tule kestämään lesbo/homoystäväpiiriäkään jos ei kestä minua sellaisena kuin olen.

    Liian monet tutut jättää kertomatta miehille että on bi ja sitten tulee kamalia tilanteita kun joku lesbo tai homotuttu tulee vastaan eikä olla tuntevinaankaan. Itse asiassa päätin olla seurustelematta enää toisen bisexuaalin kanssa kun pari exää on niin kaapissa että ei voi miestensä nähden edes puhua minun kanssa ettei tule epäilyksiä ja eivät uskalla olla tekemisissä miesten aikana lesbojen tai toisten bisex. ihmisten kanssa. Sairasta.

    Äänestä

Juu, molemmista hyviä kokemuksia. Niihin kokemuksiin vaikuttaa myös se, että millä meiningillä ite on liikkeellä.

Lesboilla on niin huonoja kokemuksia näistä miehen kanssa seurustelevista bisseistä, että jos itse on ihan avoimesti ettimässä tasavertaista seuraa, ilman sitä miestä siellä taempana, niin tuskin saa pakkeja. Jos saa, niin syyt on sitten ihan muualla, ei esim. muuten natsaa yhteen.

Itsekään en suostu miksikään suhteen piristykseksi, vaan haen naisia, jotka on myös vakavin aikein liikkeellä. Ovat siis sinkkuja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Devil kirjoitti:

Muih vaan :) Ajattelin tässä kysästä ihan itse binaisena että mitä mieltä te olette näistä lesbo naisista?Ja kummasta (bi/l) teil on parempia kokemuksia?Kun sen olen saanut selville että nämä lesbonaiset ei kamalasti meistä bisseistä tykkää:(
Toki on myös poikkeuksia,en siis yleistä...Vastauksia kiitos!!Niin ja myös sellainen juttu että onko taustalla 015 alueelta bissejä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu