Mekano II surkeat valot

pimmeetä on

Autoksi on siis hankittu Megane II vm. 2006. Nyt syksyn tullen suorastaan kauhistuin, miten onnettomat ovat auton lähivalot, kantama lähinnä mopoluokkaa. Pitkillä pärjää ihan hyvin, vaikkei nekään ole kovin ihmeelliset. Voisiko olla jotain tehtävissä, vai pitäneekö harkita auton vaihtamista. Lamput olen vaihtanu uusiin (on muuten pirullisen vaikeaa!)

2

220

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • megane II

      Lamput olet vaihtanut uusiin, ovat sattuneet väärän asentoon. Polttimen väkänen molemminpuolin n. kello 4:ään.

    • mega 2

      Itsellä myös 06 mallin megane ja valot kyllä ihan ok.
      Tosin syö lamppuja kuin hevonen heiniä, nimenomaan lähivaloilta.
      Olen kyllä huomannut, että joillakin polttimoilla ei tee mitään. Pidin hetken Philipsin normaali H seiskoja ja niiden teho oli kyllä varsin surkea. Nyt on Osram night breaker poltimot, valaisee hyvin mutta tiedän etteivät kestä koko talvea. Vaihto on aluksi hankalanoloista, mutta harjoitus tekee mestarin. Valokuvio kannattaa tarkistaa seinästä vaihdon yhteydessä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1338
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      697
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      649
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      598
    5. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      46
      577
    6. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      569
    7. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      76
      556
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      548
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      182
      500
    Aihe