Keskustelua emppitoimikunnasta

Tiesittehän. että on olemassa Emppitoimikunta jonka tarkoitus on edistää assien etuja. Nyt taas on tulossa emppipäivät ja uuden toimikunnan valinta.
Aspalstalla emppitoimikunnan puheenjohtaja??? aloitti keskustelun ja tiedotti muistaakseni eka kerran toimikunnan asioista.

"Mun piti tiedottaa jotain emppipäivistä, mutta en enää tahdo muistaa, mitä se oli... Niin, jonkinlaista keskustelua täällä voisi olla emppipäivien ja emppivaalien suhteen... Areena on vapaa edellä mainituille."

Aika kuvaava tiedotus toimikunnasta.
478
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Joo.:)

Äänestä

Autismiliiton toiminnan jatkuvuuden sekä ennenkaikkea mahdollisimman positiivisen kuvan autisminkirjon etuja valvovana yhdistyksenä ylläpitämisen kannalta varsinkin tulevaisuudessa, olisi mielestäni syytä huomioonottaa KAIKKI SINNE TEHDYT KANTELUT, PALAUTE, tuleviin ORGANISAATIOMUUTOKSIIN liittyvät ehdotukset jne.

Mikäli tahdomme kaikki yhdessä, kuten jo aspalstalla ilmituoduksi on käynyt, mistä minut ja moni muukin ilman minkään näköistä perusteltua syytä on BANNATTU JOPA VUOSIKAUSIKSI ASTONISHEDIN JA hänen "alamaisensa" TUULIKKI73:n sekä FOORUMIN NYKYISEN YLLÄPITÄJÄN TOIMESTA (kuka hän sitten lieneekin), ja MINKÄ ANSIOISTA JO VALMIIKSI YHTEISKUNNAN NENTTIYTYMISEN VAIKUTUKSESTA SYRJÄÄN JÄTETYT/JÄÄNEET toimia AIDOSTI autisminkirjolaisten edunvalvojina, tulee KOKO AUTISMI(ASPERGER)LIITTOUMAN PERUSTAJIEN ymmärtää, mistä todellisuudessa tässä nyt on kyse sekä yhä tarkemmin perustein jatkossa valita henkilöt, ketkä tulevat autisminkirjolaisten edunvalvonnan nimissä heidän asioitaan eteenpäinviemään sekä oikeuksiaan käyttämään päättää lähimmäisensä mahdollisimman itsenäisen arjestaselviytymisen edistämiseksi.
Autisminkirjolaisten "kurauttaminen" asperger- foorumia hallitsevien nenttien toimesta on saatava pysähtymään keinolla millä hyvänsä.
perkele on tuleva mikäli ei totella.

Äänestä
  • Hyvä kuollut elava!

    Äänestä

Oliko tuo joku noista bannatuista jotka ovat ottaneet yhteyttä "päällikköön" joka ei huomaa "vasurinsa" tapoja toimia vetämällä koko toiminnalta pohjan toistuvasti? Järkyttävää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


gmaila kirjoitti:

Tiesittehän. että on olemassa Emppitoimikunta jonka tarkoitus on edistää assien etuja. Nyt taas on tulossa emppipäivät ja uuden toimikunnan valinta.
Aspalstalla emppitoimikunnan puheenjohtaja??? aloitti keskustelun ja tiedotti muistaakseni eka kerran toimikunnan asioista.

"Mun piti tiedottaa jotain emppipäivistä, mutta en enää tahdo muistaa, mitä se oli... Niin, jonkinlaista keskustelua täällä voisi olla emppipäivien ja emppivaalien suhteen... Areena on vapaa edellä mainituille."

Aika kuvaava tiedotus toimikunnasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu