ongelmia palkanmaksussa Bestvoice

kohta 3kk odotellut palkkaani eikä vieläkään näy tilile työantaja jatkuvasti kertoi että on tulossa janiinniin muttä odotin tuon yli 3 kuukautta enkä enää voi saada palkkaturvaa pieni vinkki muille kyllä saa oppia kantapään kautta saa myös tuo yrityskin hävetä!
11127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

kuule odotteleppa niin kauan kuin lystää mene vaikka jono perälle tuskin asia etenee

Äänestä

kuka on niin tyhmä et oottelee palkaansa monta kuukautta? oma vikas jos et saa palkkaas ees palkkaturvasta.

Äänestä

Palkkaturvajärjestelmä turvaa työntekijän työsuhteesta johtuvien saatavien maksamisen työnantajan konkurssin ja muun maksukyvyttömyystilanteen varalta.

http://www.mol.fi/mol/fi/00_tyonhakijat/08_palkkaturva/index.jsp

eli ihan turhaa kitiset sinne, kun on kyse voittoa tekevästä firmasta. olisit tehny töitä aikanas.

Äänestä

tottakai yritys tekee voittoa kriminaalejahan ne ovat kun ei ole palkkakuluja mutta työvoimaa teetetään ilmaiseksi

Äänestä
  • Olet luulatavasti tehnyt kaksi kauppaa ja molemmat asiakas on perunut koska et ole tehnyt työtäsi kunnolla ja ammattitaidolla.
    Työaikasi on ilmeisesti mennyt facebookissa "seilatessa" ja työnteko on unohtunut ja nyt ihmettelet miksei sinulle ole maksettu palkkaa.

    Työtä tekeville maksetaan ja tulosta syntyy jos on oikea asenne ja ennenkaikkea työmoraalia!!
    Mene takaisin peiton alle ja kasva aikuiseksi! Pelle olet etkä mikään muu, kaikkihan sen tietää!

    Äänestä

tuollaisia motivaatiopuheita kannatta varoa bestvoicessa kusetusta on tee sata kauppaa ja saat 2 euroa palkaksi pimeänä maksetaan koska harmaa talous on in

Äänestä

hahah sinäkö teet 100 kauppaa

Äänestä

mielestäni palkanmaksu kuuluu työantajalle ja työntekijälle jos olet tehnyt huonon sopimuksen et voi syyttää ketään muuta kuin itseäsi

Äänestä

no mutta kyllä on rajat tälläiselle pähkähullutouhulle!

Äänestä

ketä kiinnostaa jos heivät maksa palkkaa tiedätkö kuinka paljon tälläisiä toimijoita on suomessa?

Äänestä

Kuulostaa ihan samalta, kuin edesmenneen MediaYkkösen touhut...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tarhapaidassa kirjoitti:

kohta 3kk odotellut palkkaani eikä vieläkään näy tilile työantaja jatkuvasti kertoi että on tulossa janiinniin muttä odotin tuon yli 3 kuukautta enkä enää voi saada palkkaturvaa pieni vinkki muille kyllä saa oppia kantapään kautta saa myös tuo yrityskin hävetä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu