Jakohihna volvo 850

Kridde

Jakohihnan vaihto edessä,paljonkohan kyseiseen hommaan aikaa menee?Vesipumppu kannattanee samalla uusia...Korjausoppaassani suhteellisen selkeä ohjeistus kyseiseen hommaan,mutta jos en itse rohkene,paljonko korjaamolla veloittavat kokonaisuudessaan;siis osat työ?

2

812

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei oo työtä kummempi homma, itse kuitenki teetin korjaamolla. Koko paketti töineen n. 650 euroa, kummatkin hihnat, vesipumppu ja kaikki pyörivät rullat. Tietysti työllä takuu päinvastoin kun itse tekee.

    • volvo_puranen

      Vesipumppu, moniurahihna,jakohihna .kiristinrullat .jos epäillään sitä hydraalista kiristintä joka pitää hihnan kireällä sekin vaihtuu.Osien hinnat tiedät kun ostat ne.Viimeksi itse ostin hihnan ja kiristäjät Volvoltaa vesipumppu Kahan kamaa eli noi maksoi n 200.Lasketaan 2 tuntia työtä tuohon hommaan jos 55 tuntipalkan mies silloin110€ ja jos 100€ tuntipalkka niin 200€.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      78
      6387
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      41
      5468
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      62
      4299
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      76
      4169
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      68
      3923
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      80
      1307
    7. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      328
      1135
    8. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      60
      1080
    9. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      32
      900
    10. Toivotko, että

      Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?
      Ikävä
      62
      831
    Aihe