Olen 16-vuotias miehen alku. Olen huomannut, että saatan puhella paljon itsekseni. Saatan pistää musiikit soimaan, ottaa "mikin" (esim. taskulampun) käteen ja aloittaa räppäyksen. Yleensä kuvitellen, että olen esittämässä sitä koululleni jossain tapahtumassa. Saatan selitellä asioita itsekseni, hyvin usein. Asioita on monia, se ei rajoitu johonkin tiettyy aiheeseen. Välillä minulla on pää kipeä, sillä omistan kireät niskat ja hartiat. Särky ei ole suurta, mutta se on minulla tälläkin hetkellä. Nyt muutaman päivän sisällä olen mennyt ymmärrys tasoni yli. Olen alkanut analysoimaan yksittäisten sanojen merkitystä päässä, siis aivan yksin kertaisi, esimerkkinä vaikka mustasukkaisuus. Aina en edes ymmärrä sanojen merkitystä. Tämä on todellinen päänvaiva. Ovatko nämä stressin oireita, vai mihin nämä voisivat liittyä?
Kyky ymmärtää lähti away, mitä?
Goin' Mad
0
105
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663382Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463202Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1232738- 442553
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä871505- 391330
- 821199