Minulle kävi tosi huonosti. Tuli juuri soneralta lähes tonnin lasku määräaikaisen sopimuksen loppuveloitus..minua hölmöä on höynäytetty ja en osannut lukea pikkuprinttejä tarkkaan, tosin operaattori ei kertonut missään vaiheessa kun innokkaana myi laajakaistaa minulle. Nyt uusi laajakaista toisen perheenjäsenen nimellä jatkuu..alueellamme ei toimi, kuin Soneran laajakaista yhteydet.
Minä en muuten irtisanonut sopimusta, vaan se irtisanottiin, koska 2 laskua oli myöhässä. Nyt laskut on maksettu takautuvasti korkojen kera, eikä operaattori voinut kertoa minulle, että entisen sopimuksen purku tuo tämän tullessaan. Sonera saa hölmöiltä rahaa ja johtajille juoksee hyvä palkka, kun innokaat operaattorit soittelee ihmisille ja markkinoivat tuotteitaan.
Taas kerran saa maksuvaikeuksissa painiva lisää vaikeuksia, ei täältä suosta nousee en koskaan. Hölmö, mikä hölmö ja viisaat, mitkä viisaat soneran väki saavat ilmaista rahaa.
Soneran operaattorit: ammattitaidottomia??
4
540
Vastaukset
- kerran pettynyt
Just tällästä rahastus hommaa oon huomannut kieroiltavan sopimuksia värkkäiltäessä!
- huserduser
Millä perusteella kyiseinen summa oli pakko maksaa, eli millaisesta sopimusrikkomuksesta on kyse?
Vaikea kuvitella ja uskoa tuota summaa ilman tarkempia faktoja toisessa ketjussa kerroinkin:
> Data Kuukausi 15,02 €/kk
> Data Teho Plus max. 3,6 Mbit/s 20,06 €/kk
>
> eli 35,08 (kolmekymmentäviisi euroa kahdeksan senttiä)
> extraa kuukaudessa jos unohtaa irtisanoa ajoissa
ainakin Soneralla ainakin kesäkuussa 2009 olivat käytössä nuo dinosaurusajalta peräisin olevat datasiirtomaksut ... muistaako kukaan enää niitä aikoja jolloin laskettiin megatavuja, joista jokaisesta veloitettiin hurja hinta. Jota hurjaa hintaa sai kohtuullistetuksi Data Kuukausi -paketilla- 3+3
Soneralla kun irtisanoo määräaikaisen sopimuksen, niin ne perii loputkin maksamatta olevat kuukaudet kerralla. Ilmeisesti näin kävi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2462179- 1901655
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä471309Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501025- 41826
- 14800
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31780Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21760Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25756Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647