Menin ja tilasin joitakin vuosia sitten miniläppärin ja nettitikkuja ja jopa laajakaistankin. Oli ollut lähes 20vuotta asiakkaana tällä aikoinaan kotimaisella operaattorilla. Puhelinyhteydet ovat edelleen parhaat maassamme, ja netti toimii korvessa kannon nenässä. Mutta mutta, kun puhelin operaattori opiskelee laskutusta, se onkin sitten jo hurjaa menoa. Pyysin kaikki tilaukseni yhdellä kuukausilaskulla, no sehän nyt ei käy koska on eri osastot. Ja sitten alkoi sekoilu mitä ja milloinkin laskutetaan kiinteät kk hinnat olivat sovittu, mutta lasku tulee aina eri summalla ja väärällä tekstillä, jos asiasta jotenkin reklamoi niin vastausta ei tule, vaan perintä uhoaminen. Jos lasku sitten hieman odottaa ja maksaa laskun myöhässä viitepankkisiirrolla, niin maksu kohdistetaan johonkin toiseen laskuun.
Jos maksaa kertamaksuna läppärivuokran pois, oikealla viitteellä, niin sekin raha on kohdistettu muualle??? ja olen edelleen velkaa läppäristä.maksukuittikaan ei auta asiaa.. Kun asiaa lähtee hoitamaan perintätoimisto, niin hekin kohdistavat saapuneet rahat väärin, ottavat ensin omat kulunsa ja jättävät toimeksiantajansa ilman. Alkuperäiset velan pääomat ovat maksettu. Koska operaattori ei ole saanut perinnästä rahojaan, tulee minulle kaupankäyntikielto, ja joudun hankkimaan palvelut toisaalta.
Jos menen ostamaan vaikkapa teltan ja hinta on vaikkapa 50, mene kassalle ja sitten kassa ilmoittaakin ettei 50 e riitä, koska osa maksusta kohdistuu matkagrilliin ja makuupusseihin, joten pitää löytää toinen 50 euroa lisää.
Jääköhän teltta kassalle ja kävelenkö ulos??? ONKO TOSIAAN NIIN , että suuryhtiön työntekijät ovat kehiteleelleet hyvän systeemin lihottaa omaa pussia, ei kait sentään viitepankkisiirtoa ole kehitetty, siksi että varoja voi siirrellä miten sattuu. Luulis verottajan ja yhtiö johdon kiinnostuvan reskontran hoidosto, pistääkö joku omaan liiviin jotakin. Kun aikaa kuluu, niin perintä koittaa liittää korkoja pääomaksi, jotta summia saadaan kasvamaan, ja näin kasvaa korkoa korolle laittomasti. Kun hieman asiasta antaa palautetta, niin tiukkasävyisiä täti-immeisiä vastaa ettei ole väärin sekoittaa ja kohdistella varoja miten sattuu. Jos yhtiö olisi minun, muuttaisin kaikki prepaid muotoon, raha tulisi etukäteen, voisin polkea hieman kilpailijoiden hintoja ja kahmisin markkinoita, ja samalla tekisin miljoona säästön heittämällä epäpätevät reskontran hoitajat pihalle. Pihallahan he ovat jo kauan olleet.
OPERAATTORIN ESIMERKILLINEN PALVELU
Lempiasiakas
0
78
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 763418
Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)753137Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.683012On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle662671Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli442182- 611739
Huomenna heitän järjen
romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,251707- 351705
Hyvää huomenta
Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.181689- 601628