OLEN AIVAN MUUTTUNUT MIES!

Olin palstan pahin häirikköskeptikko ja riesa vuosikausia ja kaikkia haukuin ja panettelin aivan estottomast ja tietysti valehtelin ummet ja lammet palstalla, kunnes nyt tulin uskoon, kiitos aktiivisten jehovalaisten, jotka ovat uskollisesti aina silloin tällöin ovelleni kolkutelleet.
OLEN NYT TÄYSIVALTAINEN JEHOVAN TODISTAJA JA EX-SKEPTIKKO JA EX-KANANPARANTAJA!
ERITYISESTI PYYDÄN ANTEEKSI KANSANPARANTAJALTA, jota olen aivan erityisesti mollannut ja haukkunut ja kaikin tavoin hänelle ilkeillyt, mutta nyt näen Kansanparantajan terveydenhuoltomme pelastajana! Hallelujah!
Ylistetty olkoon Herra Sebaot ja tietysti Jahve erityisesti!
MUILTA PALSTALAISILTA PYYDÄN MYÖS ANTEEKSI ILKEÄÄ KÄYTÖSTÄNI!
Hallelujah! Amen!

P.S. Liittykää tekin Jehoviin, täällä on aivan mahtavaa! Hallelujah!
51181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 51

Vanhimmat

Etkös sinä edelleen ole se hihhuliuskis Inksan Heikkiläntieltä?, "huolestunut" v v. Tuo Jehovaheittosi taas paljasti sinut kurja! olet Päivi R:n lafkaa.

Isälläsi kunniallinen limonaaditehdas - pistit mielestäsi paremmaksi avatessasi nettikiusaus&provopajan. Näet kai tossa teknistä vallankumousta?

Toivo Lång
Inkeroinen

Äänestä
  • Hetkinen nyt. Onko palstan linkkipetteri ja enerkiakanaali tosiaankin sinun naapurisi? Jos näin on, niin ei käy kateeksi. Saatan kuvitella, että elämä teidän huudeilla voi olla aika tylyä, silloin kun kaverilla on vauhti päällä.

    Äänestä

  • Tottapa puhut, asun melkein Heikkiläntiellä, ei oo pitkä matka sinne.

    Äänestä

Kyllä tämä on surkea kyllä faktajuttu. Voisin kehnolla heittokädelläni nakata pikkukiven sen talon luoteen puoleiselle seinälle, portiltani.

Sitä en tietenkään tee, koska haluan elellä laitospaikkojen ulkopuolella. "Ihmekyky" se on; jos 'tärpättipullon' aukasen pihassani, se menee kertomaan sen kd-väelle.

Äänestä

Kuinka näin voi käydä skepolle?

Ovatko myös ne tieteelliset tutkimukset ja sokokokeet aihesta tehty, joista skepo jaksoi (jaksaa) aina jankuttaa?

Äänestä
  • Jos sulla on kapteeni Köpenickille asiaa, niin miksi se pitää tulla tänne vaihtoehtohoitopalstalle sepostamaan? Eksä voi käy sanomassa, jos kerran olette naapureita?

    Äänestä

Tuskin olet parantunut. Sulla menee vain persoonat provoissasi niin sekaisin että et enään hallitse todellisuuutta.
Katkeruutta voi purkaa myös säälipyynnöillä.

Äänestä
  • Säälikää, sitten minua onnetonta Kananparantaa!
    Pyydän säälikää aivan tosissanne minua!

    Mutta tulkaa kuitenkin Jehovien kokoukseen ja sitten voitte rukoilla puolestani sääliä!

    Äänestä

  • Ex-Kananparantaja kirjoitti:

    Säälikää, sitten minua onnetonta Kananparantaa!
    Pyydän säälikää aivan tosissanne minua!

    Mutta tulkaa kuitenkin Jehovien kokoukseen ja sitten voitte rukoilla puolestani sääliä!

    Vai että pitäisi sääliäkin.

    Kanojasi voidaan vielä sääliä, mutta.....!

    Äänestä

Miten 70v tyyppi voi elää noin valheellista elämää kuten kananparantaja. Sehän oli kd puolueen kansanedustajaehdokaskin muutamat vaalit sitten.
Tammikuussa -11 se loppiaisen viisaat miehet veisattuaan aloitti painostuskampanjansa meikää kohtaan.
Nämä kaikki 'keskustelut' on tuolla tiedostossa koneellani. Käänsin kelkkani totaalisesti noin alhaisen tyypille kommunikoinnista.
Istuimme niiden pihakeinussa vielä 2006 kesällä, vaihdoimme puh. ja email osoitteita. Näytti minulle, aloittelijalle tiekkarin toimintaa.

Jossain on täytynyt 'naksahtaa' - pahasti. Tyyppi ilmoitti olevansa vielä tämän palstan valvoja...torbetoijahan se on.

Toivo Lång
Inkeroinen

Äänestä
  • > Sehän oli kd puolueen kansanedustajaehdokaskin muutamat vaalit sitten.

    Siinäpä ainesta kansanedustajaksi.

    Äänestä

  • No voi hemmetti. Kyllähän se on huomattu, ettei hörhöllä ole ihan kaikki kotona, mutta tämä alkaa olla jo kiusallista. Miten sinun naapuri on vaihtoehtoiset hoidot -palstalle eksynyt? Se on kyllä selvinnyt, että palstan aihe oie ole kiinnostuksen kohteena. Onko tämän kaiken häiriköinnin taustalla sinun kiusaamisesi vai mikä kaveria viiraa?

    Äänestä

  • naapurit sotasilla kirjoitti:

    No voi hemmetti. Kyllähän se on huomattu, ettei hörhöllä ole ihan kaikki kotona, mutta tämä alkaa olla jo kiusallista. Miten sinun naapuri on vaihtoehtoiset hoidot -palstalle eksynyt? Se on kyllä selvinnyt, että palstan aihe oie ole kiinnostuksen kohteena. Onko tämän kaiken häiriköinnin taustalla sinun kiusaamisesi vai mikä kaveria viiraa?

    Arvelen, että tää naapurini on saanut vision "jostain yltäältä". Jotenkin vaikutta siltä, että tuo provopajan isäntä asuu niin syvällä, ettei sinne päivä ikuna paista!!

    Ai niin se visio! se on viesteistäni lukenut, että harrastan reikimeditaatiota. se on saanut vision; reikimeditaatiota ei mainita Raamatussa - siis pahaa.

    Näkisittepä se omahyväisen, "rakastettavan" naaman, jolla se viestittää: olen HYVÄ IHMINEN. Kun se koneelleen pääsee, pimeä puolensa pääsee esiin.

    http://keskustelu.suomi24.fi/node/10071657

    Äänestä

Ja taas näitä skepon provoja palstalla. Lopeta tuo onneton satuilu!
Skepo, luuletko olevasi vitsikäs!

Äänestä
  • Mistä päättelit, että juuri sinua tarkoitetaan? Ei kai sentään kaikki palstan häröilyt ole sinun näppäimistöltäsi lähtöisin? Vain nimimerkillä ex-kananparantaja kirjoittaja voi varmaksi tietää, onko hän sama naapuri, joka piinaa capt. Cöpenickiä.

    Jos se on sinun nimimerkkisi, niin otan osaa. Caps Lockit päällä Jahvesta kirjoitteleva henkilö ei anna hyvää kuvaa omasta mielenterveydestään.

    Äänestä

  • jahvea kirjoitti:

    Mistä päättelit, että juuri sinua tarkoitetaan? Ei kai sentään kaikki palstan häröilyt ole sinun näppäimistöltäsi lähtöisin? Vain nimimerkillä ex-kananparantaja kirjoittaja voi varmaksi tietää, onko hän sama naapuri, joka piinaa capt. Cöpenickiä.

    Jos se on sinun nimimerkkisi, niin otan osaa. Caps Lockit päällä Jahvesta kirjoitteleva henkilö ei anna hyvää kuvaa omasta mielenterveydestään.

    Sekoitat minut johonkin toiseen. En ole herjannut.
    Minulla on skepostelijan herjaukset ja IP osoite tiedossa. Juttu on menossa poliisitutkimukseen.

    Äänestä

  • jahvea kirjoitti:

    Mistä päättelit, että juuri sinua tarkoitetaan? Ei kai sentään kaikki palstan häröilyt ole sinun näppäimistöltäsi lähtöisin? Vain nimimerkillä ex-kananparantaja kirjoittaja voi varmaksi tietää, onko hän sama naapuri, joka piinaa capt. Cöpenickiä.

    Jos se on sinun nimimerkkisi, niin otan osaa. Caps Lockit päällä Jahvesta kirjoitteleva henkilö ei anna hyvää kuvaa omasta mielenterveydestään.

    Tarkoitit varmaan minua. Olen skeptikko Helsingistä ja käyn usein palstalla keskustelemassa kanssasi, koska se on niin hauskaa . Olet aika hauska skeptikko sinäkin.
    Pitäkäämme edelleen hauskaa tällä palstalla, sillä on tämä skeptikkojen huvittelupalsta.

    Äänestä

  • Toine skeptikko kirjoitti:

    Tarkoitit varmaan minua. Olen skeptikko Helsingistä ja käyn usein palstalla keskustelemassa kanssasi, koska se on niin hauskaa . Olet aika hauska skeptikko sinäkin.
    Pitäkäämme edelleen hauskaa tällä palstalla, sillä on tämä skeptikkojen huvittelupalsta.

    Halvat huvit hullulla, ilmaiset idiootilla.

    Äänestä

  • Huvittelua kirjoitti:

    Halvat huvit hullulla, ilmaiset idiootilla.

    Miten oikeassa oletkaan! Kaikki skepothan ovat idiootteja.

    Äänestä

"Mistä päättelit, että juuri sinua tarkoitetaan?"
Taidat olla se yksinkertainen Muumi sieltä muumilaaksosta! Ei minua tarkoitettu, vaan noi peen-jauhanta provot on tarkoitettu kaikille palstalaisille ja henkilökohtaisesti olen niihin lopen kyllästynyt. Tässä herää epäilyt, että sinä olet tuo jatkuvasti nimimerkkiä vaihtava provoilija.
Tietysti on aivan sama, mitä tänne kirjoittaa, koska se ei vaikuta kummankaan puolen provoilijoihin mitään, vaan he pitävät tätä hauskana provopalstana ja se tuhoaa lähes kaiken asiallisen keskustelun. Toisinaan on ollut hetken rauhallista, mutta sitten taas jommalta kummalta puolelta alkaa jonkinasteinen provoilu, joka välillä kiihtyy aivan hulvattomaksi.
Sinulla, kun on näköjään tuo kristalli-pallo, niin näyt aina tietävän mistä mikäkin provo on kotoisin. Minä en tiedä, kun ei ole minulla sellaista laitetta, jolla näkisi IP-numerot. Tietääkseni vain ylläpito näkee nuo IP-numerot, koska pystyvät myös pistään banniin nää huligaanit, jos niin haluavat. Siis oletko ylläpidon agentti vai mistäs tiedät, mistä mikäkin kirjoitus tulee.

Äänestä
  • Kyllä kapteeni k. tuntuu tässä olevan tosissaan ja hän sentään esiintyy omalla nimellään. K:n kertomus on sikälikin arvokas, että siinä tuodaan joku käsitettävä (vaikkakaan ei järkevä) motiivi näihin Parantajana esiintymisiin.

    Edelleen on niin, että jos sinä et ole kirjoittanut tuota häiriintynyttä avausta tai samaan tyylilajiin palstalle jatkuvasti tungettuja vuodatuksia, niin sinulla ei pitäisi myöskään olla mitään syytä loukkaantua niihin kohdistetusta kritiikistä.

    Äänestä

  • skekskep kirjoitti:

    Kyllä kapteeni k. tuntuu tässä olevan tosissaan ja hän sentään esiintyy omalla nimellään. K:n kertomus on sikälikin arvokas, että siinä tuodaan joku käsitettävä (vaikkakaan ei järkevä) motiivi näihin Parantajana esiintymisiin.

    Edelleen on niin, että jos sinä et ole kirjoittanut tuota häiriintynyttä avausta tai samaan tyylilajiin palstalle jatkuvasti tungettuja vuodatuksia, niin sinulla ei pitäisi myöskään olla mitään syytä loukkaantua niihin kohdistetusta kritiikistä.

    Siis loukkaannuit ja olet tuo provoilija. Niin vähän arvelinkin.

    Äänestä

FUGIT IRREBARABILE TEMPUS !

Äänestä

Homo homini lupus!

Äänestä
  • Viiniä veressäni.
    Aku Ankan veljenpoika on homo humanoidi.

    Äänestä

Latinan- tai munkkilatina-lainauskaapulainaukset eivät muuta perusasetelmaa; myös nettikirjoittelussa tarvitaan edes pieni ripaus eettisyyttä.

Sama suomeksi: puskista alvariinsa salaa ampuminen on epäsuomalaista, etten sanoisi kuvottavan matalaotsaista.

Äänestä
  • Jaa, ettet ymmärrä latinaa. Googleta, niin löydät suomennokset.
    Eivät muuten ole sinnepäinkään kuin sinun suomennoksesi. Sinulla oli aikas "kuvottava" suomennos.
    Ovat muuten aika yleisiä "lentäviä lauseita" eli sanontoja, joita jo lukion käyneet hallitsevat, mutta jos ei ole tullut kouluja käytyä, niin kannattais kuuklata.

    P.S. "nettikirjoittelussa tarvitaan edes pieni ripaus eettisyyttä" = pieni ripaus lukeneisuutta, että ymmärtää yleisimmät latinalaiset sananparret

    Äänestä

  • Kuuklettaja kirjoitti:

    Jaa, ettet ymmärrä latinaa. Googleta, niin löydät suomennokset.
    Eivät muuten ole sinnepäinkään kuin sinun suomennoksesi. Sinulla oli aikas "kuvottava" suomennos.
    Ovat muuten aika yleisiä "lentäviä lauseita" eli sanontoja, joita jo lukion käyneet hallitsevat, mutta jos ei ole tullut kouluja käytyä, niin kannattais kuuklata.

    P.S. "nettikirjoittelussa tarvitaan edes pieni ripaus eettisyyttä" = pieni ripaus lukeneisuutta, että ymmärtää yleisimmät latinalaiset sananparret

    >Ovat muuten aika yleisiä "lentäviä lauseita" eli sanontoja, joita jo lukion käyneet hallitsevat..

    Ironista, että sinä et hallinnut. Tehdäänkö niin, että kirjoittelet lentäviä lauseita vieraalla kielellä seuraavan kerran vasta, kun pystyt kopioimaan kirjaimet oikein? Lauseiden merkitystä tai käyttöyhteyttä sinun ei tietenkään tarvitse edelleenkään tietää.

    Äänestä

  • ironista kirjoitti:

    >Ovat muuten aika yleisiä "lentäviä lauseita" eli sanontoja, joita jo lukion käyneet hallitsevat..

    Ironista, että sinä et hallinnut. Tehdäänkö niin, että kirjoittelet lentäviä lauseita vieraalla kielellä seuraavan kerran vasta, kun pystyt kopioimaan kirjaimet oikein? Lauseiden merkitystä tai käyttöyhteyttä sinun ei tietenkään tarvitse edelleenkään tietää.

    Kun skebot ei osaa latinaa, niin autetaan:
    Latinaks = Suomeks
    Oo sanktas simblikata! = Olet niin yksinkertainen!
    Oo temboora, oo moores! = Voi noita skeptikon tapoja!
    Doolse viita! = Skeposen kauhea elämä!
    Erraare huumaanun eest! = Skeboset ei tiedä mitään!
    Meeaa sulpaa! = Kaikki on skebosten syytä!
    Meens saana in sorpoore saano! = Olen niin itsetuhoinen!

    Äänestä

  • ironista kirjoitti:

    >Ovat muuten aika yleisiä "lentäviä lauseita" eli sanontoja, joita jo lukion käyneet hallitsevat..

    Ironista, että sinä et hallinnut. Tehdäänkö niin, että kirjoittelet lentäviä lauseita vieraalla kielellä seuraavan kerran vasta, kun pystyt kopioimaan kirjaimet oikein? Lauseiden merkitystä tai käyttöyhteyttä sinun ei tietenkään tarvitse edelleenkään tietää.

    "Aku Ankan veljenpoika on homo humanoidi", ei näin, vaan näin:
    skepo on homo humanoidien homo veljenpoika ja lisäksi erittäin, erittäin tyhmä.

    Äänestä

  • Luubuus in faabulaa kirjoitti:

    Kun skebot ei osaa latinaa, niin autetaan:
    Latinaks = Suomeks
    Oo sanktas simblikata! = Olet niin yksinkertainen!
    Oo temboora, oo moores! = Voi noita skeptikon tapoja!
    Doolse viita! = Skeposen kauhea elämä!
    Erraare huumaanun eest! = Skeboset ei tiedä mitään!
    Meeaa sulpaa! = Kaikki on skebosten syytä!
    Meens saana in sorpoore saano! = Olen niin itsetuhoinen!

    Tosi hyvä kuvaus skeptikoista. Aivan nappiin.

    Äänestä

  • HAHAHHAHAAA kirjoitti:

    Tosi hyvä kuvaus skeptikoista. Aivan nappiin.

    Itseäsikö kehuit? Eihän tuossa ollut järkeä eikä edes humooria.
    Melekoisen säälittävää.

    Äänestä

  • "puskista alvariinsa salaa ampuminen on epäsuomalaista, etten sanoisi kuvottavan matalaotsaista. "

    Oletko kenties tämän "puskien" sydänystävä?
    Pensaat eli puskat ovat aiheuttaneet paljon pahaa suomen terveydenhuollossa.
    Sairaalat ja terveyskeskukset ovat olleet puskien peitossa hyvin pitkään ja nyt alkaisi jo olla raivauksen aika.

    Äänestä

Voi sinua rassukkaa, jäi siis lukio/koulu käymättä tai pahasti kesken ja luokalle jäit lähes joka vuosi ja nyt kadehdit meitä lukeneita ihmisiä, jotka olemme niin sivistyneitä ja hienoja!
Mene nyt skepo-rassukka vaikka kansalaisopistoon edes vähän sivistämään itseäsi, ettet aivan masennu.
Tilanteesi vaikuttaaa aika vakavalta masennukselta ja se taas voi johtaa hyvin itsetuhoisiin ajatuksiin, niinkuin nyt jo voi lukea kirjoituksestasi sieltä rivien välistä. Sinun kannattaisi ehdottomasti hakea apua terveyskeskuksen psykiatrilta.

Äänestä
  • Lukeneita hömelöitä. Hah. No on menneet nekin luvut hukkaan.

    Äänestä

  • Hörhöpetteri yritti kopsata netistä latinankielisiä lauseita, mutta vituralleen meni. Lukiossa ei muuten sellasia opetella. Isot pojat ovat koijanneet sinua, kun tietävät, miten huono itsetunto sinulla on. Nyt on näköjään pullo saatu auki. Sinun ei muuten edelleenkään tarvitse painaa enteriä rivin lopussa.

    Äänestä

  • öiouguyftf kirjoitti:

    Lukeneita hömelöitä. Hah. No on menneet nekin luvut hukkaan.

    Eipä taaskaan tyhmältä skepolta irronnut kunnon vastausta.

    Äänestä

  • mikä on kun ei suju kirjoitti:

    Hörhöpetteri yritti kopsata netistä latinankielisiä lauseita, mutta vituralleen meni. Lukiossa ei muuten sellasia opetella. Isot pojat ovat koijanneet sinua, kun tietävät, miten huono itsetunto sinulla on. Nyt on näköjään pullo saatu auki. Sinun ei muuten edelleenkään tarvitse painaa enteriä rivin lopussa.

    "Hörhöpetteri yritti kopsata netistä latinankielisiä lauseita, mutta vituralleen meni. "
    Lainaukset on kopioity täysin hyvin ja ilmentävät hyvin tämän palstan häirikköskepon ominaisuuksia.

    "Lukiossa ei muuten sellasia opetella."
    Muutamissa harvoissa lukioissa on vielä latina, mutta eihän sivistymätön skepo voi selliaisia tietää, kun apukoulukin jäi kesken.

    "Isot pojat ovat koijanneet sinua, kun tietävät, miten huono itsetunto sinulla on."
    Tänään isot pojat opetti mulle ihan uuden sanan:"anus", eivät kertoneet, mitä se merkkaa, mutta sanoivat, että kannatta sanoa kaikille skepoille, että olet
    "anus mundi".
    Voisitko sinä kertoa, mitä se tarkoittaa, kun olet kerran skepo ja anus mundi.
    Se on kuulemma jotain sellaista, mistä olet hyvin ylpeä, niin noi isot pojat sanoi.

    "Sinun ei muuten edelleenkään tarvitse painaa enteriä rivin lopussa. "
    Mulla on hieno wordin teksinkäsittelyohjelma, jossa ei tartte painaa entteriä koskaan, vaan se tavuttaa aina oikein kaikki tekstit.
    Luulen, että sulla ei oo niin hienoo tekstinkäsittelyohjelmaa.

    Äänestä

  • "RE: YO FM"

    ...Tietääkseni mikää fm ole? Epäpätevänä opettajana toimit Anjalan maatalous oppilaitoksessa. Miten se lehtorinkaan tittelinkään laita oikein oli?

    Ankara hellari isäsi v v, ehkä sekoitti pasmasi, niin, että hyväksyit 'nettiprovopajan' perustamisen ehdalla puskailuperiaatteella.
    Minkäkö ihmeen takia puskista? No herran isä, siksi, että 'vanhurskauden kilpesi' säilyisi naarmuuntumattomana!

    Sanonpa vaan, että ne ajat päättyivät jo viimeistään viime vuosisadalla, jolloin hihhuliuskoisuus oikeutti ohittamaan esim. Suomen lainsäädännön.
    Näin sinä teet uskoessasi voivasi painostaa vapaita kansalaisia puskista ryssimällä..
    Kirjoitat uusiksi sodanjaloista lähteneiden karjalaisten historiaa; Lumivaarasta evakkoon lähteneenä olet häpeäksi oikeille karjalaisihmisille!

    Uskon, että he uskaltavat kohdata naapureitaan "tasaisella", ilman netissä tapahtuvaa 'salanikkiruikintaa'.

    Toivo Lång
    Inkeroinen

    Äänestä

  • langto-d kirjoitti:

    "RE: YO FM"

    ...Tietääkseni mikää fm ole? Epäpätevänä opettajana toimit Anjalan maatalous oppilaitoksessa. Miten se lehtorinkaan tittelinkään laita oikein oli?

    Ankara hellari isäsi v v, ehkä sekoitti pasmasi, niin, että hyväksyit 'nettiprovopajan' perustamisen ehdalla puskailuperiaatteella.
    Minkäkö ihmeen takia puskista? No herran isä, siksi, että 'vanhurskauden kilpesi' säilyisi naarmuuntumattomana!

    Sanonpa vaan, että ne ajat päättyivät jo viimeistään viime vuosisadalla, jolloin hihhuliuskoisuus oikeutti ohittamaan esim. Suomen lainsäädännön.
    Näin sinä teet uskoessasi voivasi painostaa vapaita kansalaisia puskista ryssimällä..
    Kirjoitat uusiksi sodanjaloista lähteneiden karjalaisten historiaa; Lumivaarasta evakkoon lähteneenä olet häpeäksi oikeille karjalaisihmisille!

    Uskon, että he uskaltavat kohdata naapureitaan "tasaisella", ilman netissä tapahtuvaa 'salanikkiruikintaa'.

    Toivo Lång
    Inkeroinen

    "puskista ryssimällä.."
    Ei venäläisistä saa käyttää noin halventavia nimityksiä. Venäläiset ovat venäläisiä, eivätkä mitään ryssiä.

    Minunkin sukujuureni ovat Venäjällä ja etunimeni on Pjotr. Älä halvenna meitä.

    Äänestä

  • öiouguyftf kirjoitti:

    Lukeneita hömelöitä. Hah. No on menneet nekin luvut hukkaan.

    "Lukeneita hömelöitä. Hah. No on menneet nekin luvut hukkaan."

    No ei menny, vaan liksaa tulee 8000,- egee kuussa.

    Äänestä

  • Isot pojat opetti kirjoitti:

    "Hörhöpetteri yritti kopsata netistä latinankielisiä lauseita, mutta vituralleen meni. "
    Lainaukset on kopioity täysin hyvin ja ilmentävät hyvin tämän palstan häirikköskepon ominaisuuksia.

    "Lukiossa ei muuten sellasia opetella."
    Muutamissa harvoissa lukioissa on vielä latina, mutta eihän sivistymätön skepo voi selliaisia tietää, kun apukoulukin jäi kesken.

    "Isot pojat ovat koijanneet sinua, kun tietävät, miten huono itsetunto sinulla on."
    Tänään isot pojat opetti mulle ihan uuden sanan:"anus", eivät kertoneet, mitä se merkkaa, mutta sanoivat, että kannatta sanoa kaikille skepoille, että olet
    "anus mundi".
    Voisitko sinä kertoa, mitä se tarkoittaa, kun olet kerran skepo ja anus mundi.
    Se on kuulemma jotain sellaista, mistä olet hyvin ylpeä, niin noi isot pojat sanoi.

    "Sinun ei muuten edelleenkään tarvitse painaa enteriä rivin lopussa. "
    Mulla on hieno wordin teksinkäsittelyohjelma, jossa ei tartte painaa entteriä koskaan, vaan se tavuttaa aina oikein kaikki tekstit.
    Luulen, että sulla ei oo niin hienoo tekstinkäsittelyohjelmaa.

    "Lainaukset on kopioity täysin hyvin ja ilmentävät hyvin tämän palstan häirikköskepon ominaisuuksia."

    Ihan vaan vinkkinä, että b ja p ovat eri kirjaimia. Myös kieliopin kanssa on vähän niin ja näin.

    Äänestä

  • ---- kirjoitti:

    "Lainaukset on kopioity täysin hyvin ja ilmentävät hyvin tämän palstan häirikköskepon ominaisuuksia."

    Ihan vaan vinkkinä, että b ja p ovat eri kirjaimia. Myös kieliopin kanssa on vähän niin ja näin.

    "han vaan vinkkinä, että b ja p ovat eri kirjaimia. Myös kieliopin kanssa on vähän niin ja näin. "

    Voi kiitos , kun opetat täällä netissä tota äikkääkin, niin nyt mun ei tartte tänään mennä ollenkaan tonne apukouluun, kun apukoulunope onkin täällä netissä ja vie noin fiksun tuntuinen äikänope.
    Joo kieliopissa on mulla ollutkin suuria vaikeuksia, mutta sinähän laitat tänne seuraavaksi kielioppitunnun, vai mitä.
    On varsinkin yksi sana, jonka oikeinkirjoitusta en ossa: Se on tuo ENTER, menikö se nyt oikein vain onko se ,ENTRE, vai ENRE?
    Odotan innoissani kielioppituntiasi!

    Äänestä

  • Käykös kateeksi? kirjoitti:

    "Lukeneita hömelöitä. Hah. No on menneet nekin luvut hukkaan."

    No ei menny, vaan liksaa tulee 8000,- egee kuussa.

    Oletko kansanedustaja? Eihän kukaan muu voi saada noin isoo palkkaa!

    Äänestä

  • Suuri ihmetys kirjoitti:

    Oletko kansanedustaja? Eihän kukaan muu voi saada noin isoo palkkaa!

    Kyllä olen ja nyt parhaillaan vastailen juuri täältä "etuuskunnasta", jossa työpaikkani on. Kiva kirjoitella tänne tuntemattomana. En tietenkään voi kertoa kuka olen, mutta voin antaa pienen vihjeen. Olen V/V ja jotkut kutsuvat minua aika velmuksi. Tosi viisaat voivat arvata identiteettini.
    Tällä palstalla pääsee todella kiinni kansalaisten tunne-elämään ja todellisuuteen ja sitten voin tehdä uusia hienoja ehdotuksia esim. EKP:n puolesta ja kaikkien muidenkin vaihtoehtohoitajien ja vaihtoehtoisen lääketieteen puolesta.

    Tsemppiä kaikille vaihtoehtoilijoille!
    Me voitamme vielä!

    Äänestä

  • ---- kirjoitti:

    "Lainaukset on kopioity täysin hyvin ja ilmentävät hyvin tämän palstan häirikköskepon ominaisuuksia."

    Ihan vaan vinkkinä, että b ja p ovat eri kirjaimia. Myös kieliopin kanssa on vähän niin ja näin.

    Skepo! Koskas se kielioppitunti tulee? Me kaikki palstalaiset odotamme mielenkiinnolla.

    Äänestä

Sinun etunimesi v v ei ole Pjotr. Tapakristitylle tekee tiukkaa näköjään olla edes yksi päivä itselleen valehtelematta.
Ei ihme, että monet sanoutuvat irti kirkosta, kun se hyysää tommottisia valehtelijoita helmoissas.

Äänestä

"Sinun etunimesi v v ei ole Pjotr." "v v" = Vasili Veljakow

Äänestä

Säälittävää viitanen, säälittävää!!!!

Äänestä
  • Kuka? Mitä? Häh?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ex-Kananparantaja kirjoitti:

Olin palstan pahin häirikköskeptikko ja riesa vuosikausia ja kaikkia haukuin ja panettelin aivan estottomast ja tietysti valehtelin ummet ja lammet palstalla, kunnes nyt tulin uskoon, kiitos aktiivisten jehovalaisten, jotka ovat uskollisesti aina silloin tällöin ovelleni kolkutelleet.
OLEN NYT TÄYSIVALTAINEN JEHOVAN TODISTAJA JA EX-SKEPTIKKO JA EX-KANANPARANTAJA!
ERITYISESTI PYYDÄN ANTEEKSI KANSANPARANTAJALTA, jota olen aivan erityisesti mollannut ja haukkunut ja kaikin tavoin hänelle ilkeillyt, mutta nyt näen Kansanparantajan terveydenhuoltomme pelastajana! Hallelujah!
Ylistetty olkoon Herra Sebaot ja tietysti Jahve erityisesti!
MUILTA PALSTALAISILTA PYYDÄN MYÖS ANTEEKSI ILKEÄÄ KÄYTÖSTÄNI!
Hallelujah! Amen!

P.S. Liittykää tekin Jehoviin, täällä on aivan mahtavaa! Hallelujah!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu