Karting ajoja on paljon kuvattu ja aina nähnyt eteenpäin kuvan,
Nyt Vihdissä kaikilla Ninar kuljettajalla kamera taaksepäin,
En ymmärrä.
Ainakin he ajoivat toisen takaluukkuun ainakin yhtä paljon kuin saivatkin.
Onko nyt Buumi, jolla haetaan kaikista muista vikaa paitsi ei itestä.
Racingi on sellaista että vähän osuu ja ahdastakin on.
Näköjään mennyt siihen, että halutaan toisille sanktioita, mutta ei itselle samoista asioista, LAPSELLISTA SANON MINÄ.
Nyt Vihdissä kaikilla Ninar kuljettajalla kamera taaksepäin,
En ymmärrä.
Ainakin he ajoivat toisen takaluukkuun ainakin yhtä paljon kuin saivatkin.
Onko nyt Buumi, jolla haetaan kaikista muista vikaa paitsi ei itestä.
Racingi on sellaista että vähän osuu ja ahdastakin on.
Näköjään mennyt siihen, että halutaan toisille sanktioita, mutta ei itselle samoista asioista, LAPSELLISTA SANON MINÄ.
Vastaukset 10
Vanhimmat
pakko kai kuvata taakseppäin kun ei ole enää omamies tap.johtajana...
enemmän Ninareil oli takana kuvattavaa, ku edes. :)
Monta hylkyy tuli Ninarin tuuppauksista???
Hei haloo pellet. Voi kamerat olla taakse päin muustakin syystä. kuin tuuppaajien kiinni saamiseksi.
kyl on syytä olla omat kamerat ku kisaa jetää tollaset puusilmät.ei siellä nähdä enään mitään mitä tapahtuu radalla.kaikkiian autoihin pitäis saada kamerat ja enemmän mustia lippuja päälle ajoista.niitä takuukolaroitsijoita löytyy joka luokasta.
Vihdissä tuomittiin harvinaisen hyvin rangaistuksia tönimisistä ja päälleajoista. Hylky tuli, jos uhri joutui keskeyttämään, 10 sek, jos tönityn sijoitus sen seurauksena heikkeni. Pienistä nahisteluista ilman seuraamuksia ei myöskään tullut rangaistusseurauksia, eikä pitäisikään tulla, ne kuuluvat lajin luonteeseen.Ensimmäisen mutkan joukkokolareista oli mahdoton kaivella syyllistä. 15 onttopäätä yrittää yhtäaikaa yhden auton mentävään reikään ja sinne jäivät niin törmäilijät kuin yliajetut.
Ja inkaari pitäisi saada äidinkielen tunneille käytävällä lorvimisen ja nenänkaivuun sijasta.
Oliko muuten sivuillakin? Mistä tietää jos kylkeen tulee, ellei ole nykyaikaista 360 asteen pallokameraa. Järkevin ratkaisu olisi se, että järjestäjä kuvaa koko kisan ylhäältäpäin, esim helikopterista. Tällöin saataisi varasti kuvattua kaikki toiminta.
...autoon..;) eteen taakke ja sivuille..ttu ei kerkee enää hinkkaamaan muuta ku filmejä..
>Vihdissä tuomittiin harvinaisen hyvin rangaistuksia tönimisistä ja päälleajoista.
Kilpailunjohtajalla oli mun mielestä boltsia dumata vaikka tuomaristo sitte vesitteli sen dumauksia ja se hemmetin vaimikäsenytolivirman äijä valitti minkä kerkis kameratakafilmauksineen.
Sentään oli dumareinakin jokunen, joka on ajannu vähän enemmän joskus kilpaakin. Edes ihanvähän saivat kuria vaikkei niihin junnuihin koheltajiin taida tuoda järkee kun ajan kuluminen jossedes kaikkiin se.
Kuskien ja tiimien omat kameroimiset kieltoon, ompa jopa turvallisuusriskikin.
Ainoastaan järjestä ja kilpailuorkanisaation voi mielestäni valvoa ja asettaa sanktioita kilpailijoille.
Tuomaristo hoitakoon hommansa itsenäisesti ja hyvin. Kanssakilpailijan todistusaineistolla ei saa olla mitään merkitystä tuomariston päätöksiin.
Mitä jos siinä olis semmonen juttu, että haluaa porukka tietää ketä sieltä takaa oikeen tuuppaa? ;) Ei kovin suuria aivoja vaatinut tällainen päätelmä, kun mie olen tämän ajatuksen takana.