Joku tuossa aloitti keskustelun myrkytetyistä vaatteista.
Myrkytetyistä ihmisistä kukaan ei kirjoita mitään. Tarkoitan nyt erityisesti japanilaisia, vaikka kaikkia muitakin tämä koskee. Myös suomalaisia muutaman vuoden viiveellä. Radioaktiivinen saate ei tunne rajoja, ja sitähän tulee lisää 24/7...
Nelisen viikkoa sitten vielä tapahtui Fukushimassa uusi valtava reaktiivisuusonnettomuus, joka levitti mm. radioaktiivista jodi-131:tä valtavat määrät käytännössä koko Japanin alueelle. Sen mukana luonnollisesti cesiumia ja strontiumia ym mausteita...
Eilen oli mm Tokiossa laaja mielenosoitus ydinvoimaa vastaan. Poliisi vangitsi ja pahoinpiteli mielenosoittajia kuten omin silmin voitte todeta mm linkistä http://fukushima-diary.com/
Ollaan myös kieltämässä kansalaisia mittaamasta säteilyä omilla mittareillaan. Kaikenlainen ydinonnettomuutta käsittelevä tiedonsiirto kiellettiin Japanissa noin kuukausi sitten. Verkko-operaattorit ja poliisi määrättiin seuraamaan netti-ym tiedonsiirtoa ja keskustelua asiasta 24/7.
Viranomaisethan eivät siellä juurikaan säteilytietoja jakele.
Kaikki tämä on Suomen uutisiista sensuroitu pois. Epäilemättä Suomessakin tehtäisiin samanlaista väkivaltaa kansalle, jos täällä syyttömänä säteilysairauskuolemaan tuomitut korottaisivat ääntään. Melkein kaikki uutiset ydinturmista onkin perinteisesti suodatettu Suomen mediasta pois viimeisen 10 - 20 vuoden ajalta. Korruptoitunut valtaeliitti viis veisaa rahvaasta, sen ainut tarkoitushan on vain taata valtaeliitin aseman säilyminen ja vahvistuminen keinoja kaihtamatta.
Ei ole täällä päästetty julkisuuteen 1950-60 -luvun säteilykuolemia, ei Tsernobylin laskeuman aiheuttamia leukemioita eikä kilpirauhas- ym syöpäkuolemia. Samaa se on melkein kaikkialla muuallakin. USA:ssa tosin viranomainen on alkanut julkaista Fukushiman laskeumasta aiheutuneista ylimääräisistä kuolemista tilastoja. Pahin tilanne siellä on vuoristoalueella, missä kuolintapausten lisäys on noin 9 %. Näistä tilastoista on siis jo suodatettu muut tekijät pois.
Myrkytetyt ihmiset
1
76
Vastaukset
- 1943
Pikkuhiljaa meillä kehittyy väestö, joka sietää normaalia enemmän mm. säteilyä Yksi keino hillitä väestön kasvua. Olin kesän 1967 Lapissa ja työtoverini keräsi kasvinäytteitä, joista analysoitiin radioaktiivisuus. Vaikka opiskelin asiaa sivuavaa alaa, noista laskeumista ei puhuttu missään. Mediakin oli ihan hiljaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu1471296Rakastan sinua
Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli391023Kun viimeksi tapasit kaivattusi
Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi48890Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva170878Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus73860Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e36825- 54751
Mitä Raamattu opettaa samaa sukupuolta olevien avioliitosta 4.0
Edelliset kolme ketjua tuli täyteen joten jatketaan keskustelua. Raamattu opettaa johdonmukaisesti, että homoseksuaali145730Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!
Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy193728Ootko sä oikeasti sinkku?
Kun oot aina yksin tuol kylil, kyl mä susta naisen ottasin jos saisin luvan😳😘🔥42716