Heippa..
Ekaa kertaa Berliiniin poikaystäväni kanssa ensi helmikuun lopulla..onko kukaan käynyt noihin aikoihin siellä? Onko keli ollut millasta,samanlaista kuin suomessa?
Mikä olis hyvä matkaopas,jonka voisin jo nyt ostaa tutkiskeltavaksi?:)
Tietääkö kukaan onko CONVERSE kengät saksassa(berliinissä:)) halvempia kun suomessa?? Ne on mun luotto kaupunki talsimis kengät ja tahtoisin uudet..että kannattaako odottaa sinne asti ja ostaa sieltä,jos hinnat on eri luokkaa kuin täällä? (epäilen?)
PARAS matkaopas?..plus pari muuta juttua:)
3
822
Vastaukset 3
- Berlin 100
Mielestäni hyvä matkaopaskirja on Malgorzata: Kaupunkikirjat- Berliini.
Keli suurinpiirtein samaa kuin Suomessa, Berliinissä ehkä lauhempaa ja vähemmän lunta. Saksassa arvonlisävero pienempi, mistä johtuu hintojen edullisuus Suomeen verrattuna. - EiMaltaOdottaa:)
KIITOS:)
- 2+3
Me ollaan käyty pari vuotta sitten helmikuussa eikä Berliini todellakaan sään puolesta näyttänyt parhaita puoliaan. Siellä tuuli ihan perhanasti, satoi vettä ja koko kaupunki vaikutti täysin harmaalta. Toivottavasti teille käy parempi tuuri sään suhteen.
Vinkkinä voisin heittää että jos olette muutaman päivän reissussa niin kannattaa ehkä varata etukäteen liput Museosaaren museoihin joissa aiotte vierailla. Vaikka ei ole sesonkiaika niin noihinkin riittää menijöitä ja jos sää on sellainen kun meillä oli niin jonossa ei ole kiva kärvistellä :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 62996
- 57971
- 93807
- 51748
- 41659
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois220620- 40560
- 49558
- 66555
Nainen joka haluaa miehen
Näyttää sen selvästi. Hommaa minihameet, pitkät hiukset, laihduttaa ja on iloinen sekä aktiivinen.79543