Vanhojentanssit lähestyy ja mulla ei ole vieläkään paria, en tiedä ketä kysyisin pariksi, ja en usko että kukaan tulee minua kysymään parikseen.
Sitten mulle jää vaan ne "jämäpojat", jos tiedätte mitä tarkoitan, elikkä ne vähän omituiset kulkijat.
Mitenkä on muuten yleensä, kumman osapuolen pitäisi olla se kysyjä, kun tuntuu että tytöt on aika hanakasti sitä paria hankkimassa.
Mä olen kusessa, jos käy niin että hommaan puvun, sitte meen sinne kurssille eikä mulla ole paria. :/
En vaan kehtaa kysyä ketään ja kun en tiedä ketä kysyisin. Pittää ehkä peruuttaa koko kurssi, vaikka kovasti tahtoisin osallistua.
Wanhojentanssit
2
287
Vastaukset
Vanhojentansseihin voi kysyä ihan kumpi vain (siis tyttö tai poika :) Minulla myös tanssit edessä ensi keväänä, viime vuonna eräs tyttö pyysi minua ja kieltäydyin, koska luulin että ne on tarkoitettu vain kakosille (joo, meidän lukiossa ei porukka riitä jos ei oteta ykösiä mukaan), ja nyt hoidin ongelman alta pyytämällä kaveriani jo viime keväänä. Jos olet sitä mieltä, että kukaan ei luultavasti pyydä sinua, mene vain itse rohkeasti kysymään joltakulta, mieluummin pian, ettet joudu turvautuun "jämäpoikiin" :) Vaikka ei sillä parilla niin ole merkitystä, sehän vaihtuu tanssin aikana koko ajan :D Sitä paitsi, vanhoista on melko noloa kieltäytyä, jos ei jo paria ole ja on jo toisella vuodella :)
En suosittele hommamaan pukua ennen kuin sinulla on pari. Sitten harmittaa, kun menee jopa satoja euroja hukkaan :( Kurssi alkaa tavallisesti lokakuun alkuun mennessä, joten sinulla vielä sittenkin useita kuukausia aikaa puvun hankintaan :) Ja jos et löydä paria, mene vain kurssille siitä huolimatta, olen kuullut, että yleensä joka vuosi on muutamia poikiakin, joilla ei ole paria, tai ne voi hommata myös jälkeenpäin, abeistakin :D
Onnea sinulle parinetsintään, toivottavasti vinkeistä oli apua ja löydät jonkun. Laitathan sitten päivitystä, miten kävi?- tyttölukionkakkoselt
Siinä käypi silleen et mä jään ilman paria tai sitte pitää tanssia jonku kahelin kanssa. Ei mulla vaan oo pokkaa pyytää ketään puolituntematonta tanssimaan. Kaikki kaveripojatkin on muuttaneet muualle opiskelemaan ja tuskin niillä on aikaa ryntäillä edestakaisin..
Mä rukoilen että joku, kuka tahansa, kysäsis multa ohimennen että menisinkö sen kanssa, mutta se olis aika ihme : D
Mä voin kuvitella mainiosti sen tilanteen ku sönkkään jollekkin jotain & sitten se vaan kattoo mua vähän aikaa ja sanoo että sillon jo pari tms.
Mutta ilmottelen kuin käy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen1176824Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam464513Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa
Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk723672Sinä olet minun forEver
Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,272654Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni282401Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?
Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t221886Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan
Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei1981388Martinan prinsessahäät peruuntui
Seiska uutisoi Kauneus ja Terveyslehden artikkeliin perustuen mihin nämä häät kosahti.3191204Vakavasti psyykkisesti sairas on pakkohoidossa - Ja asuu silti kotona
Miten käy, kun vakavasti psyykkisesti sairas "hoidetaan" kotona? Norjassa psyykkisesti sairaiden vuodepaikkojen määrä on361011- 88868