Vanhojentanssit lähestyy ja mulla ei ole vieläkään paria, en tiedä ketä kysyisin pariksi, ja en usko että kukaan tulee minua kysymään parikseen.
Sitten mulle jää vaan ne "jämäpojat", jos tiedätte mitä tarkoitan, elikkä ne vähän omituiset kulkijat.
Mitenkä on muuten yleensä, kumman osapuolen pitäisi olla se kysyjä, kun tuntuu että tytöt on aika hanakasti sitä paria hankkimassa.
Mä olen kusessa, jos käy niin että hommaan puvun, sitte meen sinne kurssille eikä mulla ole paria. :/
En vaan kehtaa kysyä ketään ja kun en tiedä ketä kysyisin. Pittää ehkä peruuttaa koko kurssi, vaikka kovasti tahtoisin osallistua.
Wanhojentanssit
2
295
Vastaukset
Vanhojentansseihin voi kysyä ihan kumpi vain (siis tyttö tai poika :) Minulla myös tanssit edessä ensi keväänä, viime vuonna eräs tyttö pyysi minua ja kieltäydyin, koska luulin että ne on tarkoitettu vain kakosille (joo, meidän lukiossa ei porukka riitä jos ei oteta ykösiä mukaan), ja nyt hoidin ongelman alta pyytämällä kaveriani jo viime keväänä. Jos olet sitä mieltä, että kukaan ei luultavasti pyydä sinua, mene vain itse rohkeasti kysymään joltakulta, mieluummin pian, ettet joudu turvautuun "jämäpoikiin" :) Vaikka ei sillä parilla niin ole merkitystä, sehän vaihtuu tanssin aikana koko ajan :D Sitä paitsi, vanhoista on melko noloa kieltäytyä, jos ei jo paria ole ja on jo toisella vuodella :)
En suosittele hommamaan pukua ennen kuin sinulla on pari. Sitten harmittaa, kun menee jopa satoja euroja hukkaan :( Kurssi alkaa tavallisesti lokakuun alkuun mennessä, joten sinulla vielä sittenkin useita kuukausia aikaa puvun hankintaan :) Ja jos et löydä paria, mene vain kurssille siitä huolimatta, olen kuullut, että yleensä joka vuosi on muutamia poikiakin, joilla ei ole paria, tai ne voi hommata myös jälkeenpäin, abeistakin :D
Onnea sinulle parinetsintään, toivottavasti vinkeistä oli apua ja löydät jonkun. Laitathan sitten päivitystä, miten kävi?- tyttölukionkakkoselt
Siinä käypi silleen et mä jään ilman paria tai sitte pitää tanssia jonku kahelin kanssa. Ei mulla vaan oo pokkaa pyytää ketään puolituntematonta tanssimaan. Kaikki kaveripojatkin on muuttaneet muualle opiskelemaan ja tuskin niillä on aikaa ryntäillä edestakaisin..
Mä rukoilen että joku, kuka tahansa, kysäsis multa ohimennen että menisinkö sen kanssa, mutta se olis aika ihme : D
Mä voin kuvitella mainiosti sen tilanteen ku sönkkään jollekkin jotain & sitten se vaan kattoo mua vähän aikaa ja sanoo että sillon jo pari tms.
Mutta ilmottelen kuin käy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lopetin kokonaan ravintoloissa ruokailun ja juomisen
Ravintoloissa hinnat ovat aivan naurettava korkealla. Alkoholin juomisessa ravintoloissa ei ole senkään vertaa järkeä.1802715Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin222304kukaan ei pakota kasteeseen..
Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot4001085Mari Rantanen eroa! Lausunnot vapun pahoinpitelystä ovat järkyttäviä!
Poliisiministerin, eli sisäministeri Mari Rantasen on syytä erota!1541012- 65916
- 67908
Anabaptismin kirous
Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä392901- 102777
Rakas, haluan sut niin hulluna kuin olet, tiedän jo sun pakkomielteet ja muut jutut, ihana naiseni
Kunhan et minun takia satuta itseäsi tai muita, minulla nyt ole niin väliä. Rakas mä ymmärrän ja näen kaiken, sun suure48734Euroviisuhuitelua
En ole koko viisuista kiinnostunut enkä aio edes katsoa kisoja. Ihmetyttää tämä vouhkaaminen laulaja pariskunnasta joka35694