Koristepensashan japaninkvitteni on, mutta nyt se on tehnyt muutamia kauniita omenen näköisiä hedelmiä. Kiinnostaisi tietää josko niitä voisi syödä.
Vastaukset 2
- Hilloa tehnyt
Voi syödä.Poista vain siemenet ensin.
http://www.yhteishyva.fi/piha_parveke/kasvit/puut_ja_pensaat/japaninruusukvitteni/fi_FI/japaninruusukvitteni/- KTH.
Kiitos. Asumme III ja IV vyöhykkeiden rajalla, mutta tämä lämmin kesä tuotti yhdeksän kaunista hedelmää. Pensas on selvinnyt talvisin rusakoiden hyökkäyksistä huolimatta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja2821126Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "260951Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔49910- 102853
- 99799
- 73798
- 107669
- 64578
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh2551Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh11458