maalta kaupunkiin

cilmi

meillä on ongelma,olemme viikot helsingissä.koirani ja minä ei sovelluta liikenteen hälinää eikä ihmisiin eikä harmaisiin kerrostaloihin.emme osaa kävellä.eikä osata pissiä,muuhun kun kiellettyy paikkaa!asumme n.maalla omakotitalossa,nyt muutos on liian paljon??kai??

1

148

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • no jaa´a

      Jos sinä tunnet olosi epämukavaksi, koirasi vaistoaa sen ja alkaa itsekin tuntea. Jos yrität jotenkin sopeuduttaa koiraasi kaupunkielämään, et saa osoittaa sille epämukavuutta. Vaikka enhän minä tiedä, sopeutuuko koirasi kaupunkiin enää lainkaan, jos on koko ikänsä maalla asunut. Minä asun koirani kanssa maalla, mutta käyn sen kanssa myös usein kaupungissa ja kyläilen tuttujeni luona kerrostaloissa, jotta koira tottuisi juuri kaiken tuollaisen varalta elämään kaupungissa/kerrostalossa. Koira elää joskus jopa 20 vuotta, eikä sellaisen aikavälin tapahtumista, kuten omasta tulevaisuudestaan, melkein kukaan ihminen voi tietää kaikkea, eikä varmaan edes 10 vuoden tulevasta aikavälistään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      176
      1550
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      100
      758
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      725
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      588
    5. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      546
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      126
      546
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      528
    8. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      500
    10. toivottavasti kohta jo kohdataan

      😍😍😍😍😍 sinua olen odottanut varmasti koko elämäni
      Ikävä
      25
      493
    Aihe