Voiko poskiontelotulehdukseen liittyä kova paine takaraivolla, ja niskasärky? Kun päätä laittaa alas, tuntuu kova paine kasvoilla, mutta vielä pahempi takaraivossa, jossakin pään sisällä. Erityisesti mitään nuhaa tai limaneritystä ei ole liittynyt koko (mahdolliseen) poskiontelotulehdukseen, mutta sen oireet tulivat pitkän (nuhattoman) flunssan jälkeen. Aamuisin olo parina päivänä ihan ok, mutta iltaa kohden alkaa päässä tuntua todella ilkeältäkin, nukkuminen on vaikeaa kun paine päässä kasvaa ja lämpöäkin on parina yönä noussut.
Poskiontelontulehdus, paine ja kipu takaraivossa?
Normaaliako??..
1
3408
Vastaukset
- minäpä minä
Itse monet poskiontelotulehdukset sairastaneena voin kertoa, että tunne on tuttu.Minullakin kipu säteilee takaraivoon asti. Koskaan mitään limaneritystäkään ei ole ollut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta703550Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1483503Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463322- 532769
- 322036
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘301962Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k401695- 481676
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä961625- 391390