Kävelin ammattikoulun viereistä kävelytietä liikuntahallille päin ja olipa se tien varsi täynnä kaikenlaista roskaa, pahvimukeja ja papereita. Kaksi amista käveli vastaan, söi samalla ja toinen heitti paperit käsistään maahan. Eli amikset käy grillillä, syytää roskat tien varteen ja keväällä tien varsi on kuin kaatopaikka.
Käyttäkääpä ammattikoululla yksi liikuntatunti sen tien varren siivoamiseen, niin eí tarvitse muiden siivota teidän jälkiä.
Käyttäkääpä ammattikoululla yksi liikuntatunti sen tien varren siivoamiseen, niin eí tarvitse muiden siivota teidän jälkiä.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ja vetävät norttia porukalla alikulkusillan alla D =) hohhoi ..
Huomasimme kans tuon roskaamisen, kun olimme kaupungilla ulkotöissä ja keräsimme roskia. Niin ja monet heitteli autoista roskia, kun huomasi, että ROSKIEN KERÄÄJÄ ON TYÖN TOUHUSSAAN!
voiko sitä nyt junteilta kovin järjellistä käytöstä edes vaatiakkaan? :)
Eihän sitä lapsilta voi pyytääkään kovin paljua
Korjaus äskeseen D =) yläasteelaisetkin tupruttavat alikulkusillalla niin että savu nousee hihi D ..
pitäähän se recpekti jostain alkaa keräämään. :D
karsikkaan kylä on ny siisteimmäksi valittu, ne on nivalalaisilta oppinu
sieläpäin...
Koulukkaat eivät saa tupakoija koulun alueella ne tulevat kevyen liikenteen väylälle savulle,ovat kuin lammas lauma tukkien väylän. Rehtorikin voisi käyvä välitunnin aikana kahtomassa lampaitaankuinka ne sotkevat ja räkivät .
OLKAA nyt tupakanvastustajat, terveysterroristit jo HILJAA!! Koululaisilla on ollut aikaisemmin omat rajatut paikat missä ovat saaneet tupakkansa poltella, mutta te omahyväiset terroristit ne POISTITTE. Jokainen omilla aivoilla ajatteleva ymmärtää ettei tuollaisilla kielloila saada mitään loppumaan, päinvastoin.
Joo se karttusen poeka on varsinainen SIKA se kyllä nakkaa kaikki tupakantumpit ja makeispaperit luontoon ei ole kotona opetetettu käytöstapoja.
Varsinainen k-kaupan lihamestari hyi kauhea sikasta touhua.
polttaako se tuo yks ukko vielä sähkötupakkia, vai onko se siirtynyt jo heroiiniin.
FAKTA:lle
Koululaiset alikulkukäytävässä aiheuttavat ja ovat aiheuttaneet monta vaara-
tilannetta. Paikkahan on kevyen liikenteen väylä - mäen alla. Pyörällä
tullaan ylämäestä aikalailla vauhtia ja koululaiset ovat levittäytyneet koko
tunnelin peitoksi.
Tunnelissa saatta oola skoottereita ja muita kulkuvälineitä sikin sokin.
Käytös porukassa on ajoittain myös sanoin kuvaamattoman röyhkeää.
KYLLÄ olisi syytä käydä hieman arvioimassa tilannetta.
Tilannehan ei ole päällä muuta kuin koulujen loputtua ja joillain
välitunneilla.
olet täysin oikeassa, alikulkutunneli ei ole tupakointi saatikka juoruilu paikka, siitä pitää ilmoitaa poliisille, se on helppo tehdä nykyään jotka tunnelia käyttävät ja tietävät koulujen välitunti ajat, silloinhan varmaankin kyseinen ongelma ilmenee.