Mulla on tontilla kaksi mielettömän isoa koivua(60-vuotiaita).Latvat on taivaassa asti eikä alhaalta syliin mahdu.Ne ovat hyväkuntoisia olleet aina,mutta nyt on alkanut askarruttamaan vihreä naava niiden rungossa.Ovatko puut siis lahoamassa?Olen seurannut muitakin lähitienoon koivuja ja huomannut että tänä vuonna ihan nuorissakin puissa näyttää vihreää naavaa olevan.Kertokaahan mistä tämä johtuu?
Kiitti :)
Naava?
Naavallinen puu
1
522
Vastaukset 1
- ghjfgdjghjughj
Naavaa kasvaa puihin hyvän ilmanlaatun takia, joten olet onnekas kun asut puhtaan ilman keskellä. Ei mitään ongelmaa siis. Naavaa ei esiinny jos ilma on saasteista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092290Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???25920- 103896
- 71892
- 48845
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha564823- 82728
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76660Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik24612- 60581