Vuosia olimme yksi Tokmannin heikoimmin menestyvistä yksiköistä ja 2 vuotta sitten puhuttiin suureen ääneen että kun saadaan myynnit, katteet, myymälä, asiakasmäärä jne parempaan kuntoon niin voidaan palkata lisää työvoimaa, osa-aikaiset saavat täydet tunnit jne..
Noh, vuodessa teimme todella suuren työn ja olemme nyt jokaisella yrityksen menestysmittarilla yksi parhaista. Kaikki meille asetetut tavoitteet on ylitetty ja todella kirkkaasti, teemme parempaa tulosta kuin koskaan.
Ja mitä tästä saimmekaan palkkioksi? Kaikki määräaikaiset työsuhteet lopetettiin ja kaikkien osa-aikaisten työtunnit pudotettiin minimiin!
Miestyötunteja on nyt noin 40% vähemmän jolla pitäisi hoitaa kaikki samat työt kuin aikaisemmin ja enemmänkin..
Todella motivoivaa..
Tokmanni "palkitsee" hyvän työn
2
397
Vastaukset
- sama sama
Joo, tuttua tuttua...
Itsekin valitettavasti Tokmannilla työskentelevänä voin kertoa ettette ainoita ole... Meillä sama homma. Täyttä paskaa etten sanoisi. Työnhakuprosessi koko ajan päällä. Lähde sinäkin äkkiä pois!- työnhakija 2
Ai miten kuulostaa tutulta. Minäkin haen kokoajan töitä muualta. Tämä firma ei arvosta työntekijöitä . aina vain luvataan että kaikki muuttuu ja on jos jonkinlaisia kyselyjä jotta "kuullaan henkilökunnan mielipiteitä" Ja nyt sitten laihduttamaan jotta jaksatte tehdä enemmän töitä kunhan laihdutte (ollaan varmaan liian lihavia tähän firmaan.Voittaja saa loman kylpylään Hahahhaa. Kyllä on muuttunut Kyöstin ajoilta työmotivaatio. Palkataan vain lisää pomoja jotka ei ole koskaan tehnyt myyjän työtä nykyaikana tällä alalla. Pareilla pitää näyttää hyvältä mites se käytäntö sitten???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1532885Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2812566Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.421599Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?381510- 1211232
- 1081163
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee151095Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041053Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e371019Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La611003