Enneuni tai varoitus?

unen nähnyt

Näin yöllä merkillisen painajaisen, jossa jouduin riivatuksi. Ystäväni haki paikalle vanhan tummaihoisen naisen, joka paineli selkääni ja paikallisti sieltä kivun. Kipupiste ilmestyi kuin kartalle ja samalla nainen ilmoitti, että kyseinen henki on jossakin koulurakennuksessa. Unessa näkemäni kartta liittyi Mustasaaren kuntaan, jolla ei ole minuun mitään yhteyttä.

Aamulla aloin tutkia Mustasaaren kuntaa ja etsimään unessa esiintynyttä karttamuodostelmaa ja karttaan merkittyä koulua. Löysin vastaavan muodostuman kartasta ja unessa täsmänneessä kohdassa on Kuni-Vassor skola. Hetken tutkinnan jälkeen törmäsin ensimmäistä kertaa elämässäni Pia-surmiin, joista ensimmäisen uhri löydettiin samalta seudulta. Uhrin löytymisestä tulee parin viikon kuluttua kuluneeksi tasan 20 vuotta.

En ole koskaan käynyt seudulla, eikä se liity elämääni millään tavalla. En myöskään muista kuulleeni murhista aiemmin, sillä olin tapahtuma-aikaan alle kouluikäinen.

Päällimmäisenä mielessäni on unessa koettu kammottava olo riivattuna olemisen aikana. Voiko tämä kaikki olla pelkkää sattumaa? Pelkään, että tuolla seudulla tulee lokakuun alussa tapahtumaan jotakin pahaa, jonka voisin estää.

Pia-surmien tekijähän saatiin kiinni, mutta hän vapautui 20 vuoden tuomiosta jo 8 vuoden jälkeen ja elää nykyään normaalia elämää. Voisiko kyseessä olla tapetun tytön kostoaie? En tahtoisi olla osallisena tai välikätenä tällaisessa, mutta tunnen vastuuta tehdä jotakin.

0

106

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

        Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
        Maailman menoa
        245
        7504
      2. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

        Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
        Maailman menoa
        139
        3941
      3. Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?

        Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas
        Maailman menoa
        117
        2198
      4. Olen väsynyt tähän

        En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy
        Ikävä
        26
        1547
      5. Olenko mies sinun mielestä outo?

        Saat vastata rehellisesti.
        Ikävä
        46
        1480
      6. Millasia unelmia sulla on?

        onko unelmia...?
        Ikävä
        33
        1382
      7. Minneapolisin tapauksesta hyvä video

        Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh
        Maailman menoa
        342
        1204
      8. Miksi et voi tutustua minuun irl?

        Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.
        Ikävä
        141
        1012
      9. Milloin palaat

        Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️
        Ikävä
        23
        948
      10. Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!

        Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä
        Suomalaiset julkkikset
        7
        927
      Aihe