Raketit vuodelle 2012

Joo elikkä nyt kesällä aloin miettimään mitä raketteja voisi ostaa vuodelle 2012.Niin voisitteko kertoa mitä raketteja saisi 100e tai laittaa linkin jonnekki rakettisivulle.
201300
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

yleensä joistaki kaupoista saa aika edullisesti, me ostetaan yleensä halpa-hallista:)

Äänestä
  • HALPA HALLISTA OSTA LAATURAKETTEJA

    Äänestä

Minä ostan raketit S marketista Hei Hei.

Äänestä

Ja minä en osta raketteja ollenkaan :)

Äänestä
  • :D huskaa

    Äänestä

  • lol mies kirjoitti:

    :D huskaa

    Mitä hauskaa siinä on polttaa rahaa ilmaan? ja en ole lainaamasi henkilö. Jos haluaa kunnon pommeja niin niitä voi tehdä ihan koti konstein myös ja halvemmalla, jos on pyrötekniikkaan kiinnostusta.

    Äänestä

  • jaska386 kirjoitti:

    Mitä hauskaa siinä on polttaa rahaa ilmaan? ja en ole lainaamasi henkilö. Jos haluaa kunnon pommeja niin niitä voi tehdä ihan koti konstein myös ja halvemmalla, jos on pyrötekniikkaan kiinnostusta.

    Siis voi **ttu tää pistää ärsyttämään.. Joka vuosi joka **tun paikassa sama **tun laulu.. "Rahan polttamista ilmaan". Mitä sinäkin täällä teet jos ei uudenvuodenjuhlistus kiinnosta?
    TUPAKKAA voi jo sanoa rahan polttamiseksi, samaten ku alkoholia rahan juomiseksi. Tosin ilotulitteila on se etu puolellaan, että niistä saa jotain iloakin aikaan.

    Ja itse asiaan: Ainakin itse kannatan, että ostat marketeista halvemmalla parempia ku esim. rakettitukusta tai keiusta kalliimpia ja huonompia. Ainakin minusta näillä isommilla firmoilla on huonontunu tuotteet roimasti. Ite ajattelin käydä ainaki halpahallista kattomassa ku siellä on aina erilaisempi valikoima ku muualla :) Lidlistäkin voisi käydä kattomassa. Sekä ihan prismasta ja citymarketista.

    Äänestä

joo no aina oon käyny prismas ostamas rakettei noin50e. mu ny aijjon mennä esim rakettitukkuu tai keijjuu ku saa paljo enemmä tolla rahal perhana eikannata ostaa mitään prismoista taiässästä!!!! taiehk jotaippient!!!

Äänestä

Kyllä se niin on että parhaimmat tulitteet saa raketti tukusta ja keiusta. Prisma on ihan ok kauppa mutta hinnat ovat olleet viime vuosina täyttä riistoa ja laatukin jää kauas kahdesta edellämainitusta. Lidl:ssä kannattaa käydä koska myyvät laadukkaita Royal partyn ilotulitteita ja hintakaan ei ole kovin paha. Esim: 600g jättipata 25€

Äänestä

Lidl: brocade crown, night scene, ufo, attlas ja c-roket
Rakettikeiu: astronomia, wasabi, stalin 200 sekä fullhouse
Rakettitukku: viapori, kunkkutykki, jättitykki, nitro sekä thunderpata

Siinä miun suositukseni ostopaikoiksi ja tuottevaihtoehdoiksi

Äänestä

rakettitukussa on hinnat kohallaa, itelläni on tasan 70 € ( 5 pataa, joista 4 thunder patoja, 12 pkt thunderkingejä, niistä seitsemän xxl thunder kingejä ja 5 isoja thunder kingejä, 3 pkt kunkkutykkejä, paketti jättitykkejä, yksi ohjuspatteri, paketti ekokranuja, 2 papatti(paukku)vyötä, ja viaporin pommitus.)

http://www.rakettitukku.fi/

Äänestä

Rakettikeiu tai rakettitukku no on ne prhaimmat.

Äänestä

Millaisia raketteja ovat uudet Patriot-tutteet?

Äänestä
  • Taitaa puuttua laukaisualusta ja softa. Vaan eiköhän Venäjän mustapörssi toimita...

    Äänestä

Ammutte rahaa taivaalle. Ei raketeissa oo mitään järkee.

Äänestä
  • Kukin saa tuhlata rahansa mihin haluaa,sinä voi juoda lasolia uutenavuotena

    Äänestä

VITTU ku RAKETTI TUKKU ON NOSTANU NE HINNAT TAIVAISII ISOKATTIKII MAKSAA SEN 2.50e mitä järkee en ainakaa osta sieltä IHA PASKAA.

Äänestä
  • Imekää työ kyrpää ketkä muka noi sanoo et raketit on niin kalliita pas ka puhetta musta ne on aika halpaa .

    Äänestä

Ei jumalauta mitä touhua tääki.. Alkaa niinku jo kesäl miettii mitä ostaa seuraavana vuonna. Eikös ne päätökset vois ihan kaupan kassalla tehdä? Ite henkilö kohtasesti en osta kun pari rakettia jotka ovat " hyviä" Kuten viimme vuonna ostin halpahallista porhon padan makso 130€ mutta oli loistava ja tukusta ostin sitten punakoneen ja kunkku tykin ja keiusta hain vakion eli astronomian.. Mutta tänä vuona en taida pahemmin raketteja ostaa koska kyllästyttää ne ja muutenkin turhaa. Kyl sitä mieluusti kattoo ku naapuri paukuttaa rahansa taivaalle.

Äänestä

No siis lidlissä on halvalla keppi raketteja ainaki 1 semmone top star on 15 euroo ja siinä on 15 rakettii ja toine on semmone big party jossa on 21 rakettia nii 20 eurol saa. Pien tuotteet lidlissä on semmone paketti kui boom boom tänä vuonna 6 euroo ja isompi family pakkaus 13 euroo mukana tulee family pakkauksessa 3 irtonaista keppi rakettii ja 1 iso roomalaine ja muuta pikku tuotteita mutta voin lähettää linkin jossa on raketteja vuodelle 2013.tässä:
http://www.ilotulite.net/index.php?action=files;cat=102

Hyvää joulua ja onnellista uutta vuotta! :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suomi24rakettikeskustelu kirjoitti:

Joo elikkä nyt kesällä aloin miettimään mitä raketteja voisi ostaa vuodelle 2012.Niin voisitteko kertoa mitä raketteja saisi 100e tai laittaa linkin jonnekki rakettisivulle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu