Hieno oivallus Ferrarilta

ja Muuli liikkuuuuu

10

471

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asiantuntijoita

      toi on kyl iha pakoputkenpää missään ferrarissa ei oo ei ollu eikä tuu olemaankaa vetokoukkua.

      PS. onkoha sul ny iha kaikki kotona

    • Vithulanojan Aslak

      Jo vain met tuon naaphurin miehen kanssa ihmettelimmä samhaa asiata. Eihä se mikhään pakoputkhi suinkhaan ole kun tuossa autossa on V8 moottori. Mitenkhä sillo pytyt jakhautuisivatten tasasesti putkhien suhteen. Tuo keskhimmäinen röörihän on palajon pienempikhi ku oikhiat pakoputket. On net paarhmankinkhun purijat olhet ovelia. Sati mie sanon jotha tuommosen metkin hankkisimma kelkkakärrin vethoon jos olis reilusti korkiampi maavara. Pakkasessa kunnon peski ja supikkhaat kuskhille niin johan tarkhenee.
      Toki jotta mahthaneeka tuohon saaha kunnon hakkapeliittoja talaveksi.

    • Enzo Eerikäinen

      Kuvista päätellen se todellakin on kiinnitysholkki. Meneehän siihen kaksi vahvaa kromattua kiinnitysrautaakin jotka tulevat vaimentimien läpi tukien samalla niitä.
      Etelä-Euroopassa ei monesti peräkärrejä näe mutta tuohon on varmasti suunniteltu pyöräteline-suksiteline-surffilautateline.
      Eihän kukaan ole niin torvi että laittaisi kasikoneeseen kolme pakoputkea. Wartburgissa se olisi luonnollista kun on kolmepyttyinen kone.

    • joopa joo

      urheilu autossa vetokoukku ????? miettikää ny vähä

      • Prööt

        BMW 760:n (V12) perässä olen nähnyt vetokoukun, mutta eihän se olekaan urheiluauto.


    • ja Muuli liikkuuuuu

      Tässä palautetta alkuperäiseltä aloittajalta.
      Keksittiin kaverin kanssa koko homma muutaman konjakin jälkeen ja kokeiltiin moniko pojanhölmäke ottaa jutun tosissaan ja ainahan sen joku ottaa. Kyllä lapsellisia tyyppejä maailmaan mahtuu.
      Tuota Aslakin juttua naurettiin vedet silmissä. On sattunut hengenheimolainen lapinmaalta lukemaan ja kommentoimaan juttua.
      No vitsit vitsinä ja silleen. Hauskaa talvenalkua teillekkin avoauton kannattajat.

      • Opel Testarossa

        No pojut. Elkäähän läkähtykö vitutukseenne ei tää niin vakavaa ole. Maailama opettaa meitä kaikkia aina aikanaan. Täällä on paljon tärkeämpiäkin asioita kuin joku turhakeferrari. Eikös se ole ihan sama oli se sitten pakoputki vai pelkkä putki joka on toisesta päästä katki.
        Ferrarit ovat hienoja autoja mutta eihän niillä mitään tee joten ei kannata kiihkoilla moisten takia.


      • Ferrari Testarossa
        Opel Testarossa kirjoitti:

        No pojut. Elkäähän läkähtykö vitutukseenne ei tää niin vakavaa ole. Maailama opettaa meitä kaikkia aina aikanaan. Täällä on paljon tärkeämpiäkin asioita kuin joku turhakeferrari. Eikös se ole ihan sama oli se sitten pakoputki vai pelkkä putki joka on toisesta päästä katki.
        Ferrarit ovat hienoja autoja mutta eihän niillä mitään tee joten ei kannata kiihkoilla moisten takia.

        Ferraria helppo haukkua turhakkeeksi, varsinkin kun ei sellaista omista..Omasta kokemuksesta äärimmäisen hyvä vastapaino työnteolle.Vaikea keksiä kivempaa asiaa kauniina kesäpäivänä. Nim Se ainut oikea=Testarossa


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      150
      9813
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      171
      6213
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      33
      5567
    4. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      177
      5467
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      60
      4518
    6. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      6
      4502
    7. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      89
      3549
    8. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      78
      3509
    9. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2991
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      129
      2956
    Aihe