Nuortenilta.

Mitä nelikymppiset vl naiset tekee "nuortenillassa"?
22468
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Ehkä siksi että ry tarjoaa keski-ikäisille sinkkunaisille hyvin vähän huvituksia.

Äänestä
  • Ison rauhanyhdistyksen nuorten illassa istuu sata nelikymppisiä naista kuuntelemassa parinhaku iässä oleville nuorille suunnattua alustusta seurustelusta ja avioliitosta

    Äänestä

  • Kevätkaudella kirjoitti:

    Ison rauhanyhdistyksen nuorten illassa istuu sata nelikymppisiä naista kuuntelemassa parinhaku iässä oleville nuorille suunnattua alustusta seurustelusta ja avioliitosta

    Miksei seurustelu ja avioliitto olisi heillekin ajankohtaista?

    Äänestä

  • Mikä vialla? kirjoitti:

    Miksei seurustelu ja avioliitto olisi heillekin ajankohtaista?

    Luulisi että nelikymppistä naista kiinnostavat lähinnä omanikäiset miehet. Eipä silti, voi onnen saada nuoremmankin kanssa, mikäpä siinä.

    Äänestä

  • Mikä vialla? kirjoitti:

    Miksei seurustelu ja avioliitto olisi heillekin ajankohtaista?

    Saanko kertoa millaista ry:llä oli kun olin vielä vl. Siis millaista oli OIKEASTI. Vapaita vl-miehiä oli paljon vähemmän kuin naisia, ja heistä oli maksimaalinen kilpailu.

    Sisarten keskinäinen kyynärpäätaktiikka ja toisten ulkopuolelle sulkeminen oli kristillisen rakkauden karmea irvikuva.

    Äänestä

  • Miksi ette itse ehdota koskaan mitään? Kaikkiko pitäisi kantaa valmiina eteen?

    Äänestä

Ehkä siksi että nuoriahan he vielä ovat. Nuoruushan on riippuvainen tarkkailijan ikästä!

ps. Voisin tutustua lähemmin johonkin 40v VL-sinkkunaiseen.

Äänestä
  • Tule chattiin

    Äänestä

  • Jos vois tutustua kirjoitti:

    Tule chattiin

    tääl olis viisvitonen tom hanks in näkönen filmitähtimiestyyppi vailla daamia 40 vl-sinkku kävis kyl mainiosti. ota yhteys. vastaa tähän..

    Äänestä

  • etelän herra kirjoitti:

    tääl olis viisvitonen tom hanks in näkönen filmitähtimiestyyppi vailla daamia 40 vl-sinkku kävis kyl mainiosti. ota yhteys. vastaa tähän..

    Täällä on 44v nainen kurvikas ja rempsee. Missä oot etelän mies?

    Äänestä

  • Jos vois tutustua kirjoitti:

    Tule chattiin

    mihi chattiin

    Äänestä

  • Onhan tuolla S24-treffiosastolla myös mahdollista ruksata profiiliinsa lestadiolainen. Jos oikeasti hakee l-seuraa.

    Äänestä

  • 171-68 tummahko kirjoitti:

    Täällä on 44v nainen kurvikas ja rempsee. Missä oot etelän mies?

    on sulla adress??

    Äänestä

  • laitatuuli kirjoitti:

    Onhan tuolla S24-treffiosastolla myös mahdollista ruksata profiiliinsa lestadiolainen. Jos oikeasti hakee l-seuraa.

    rukkaan,,

    Äänestä

missä niitä sinkkuja oikein on? olen sporttinen 44v. uusiosinkku mies vailla naista.
Monasti on täällä kerrottu et v.lestois on paljon naisia ilman miestä
mulle ei tarvii tehdä lapsia joten ei olis pelkoo synnytsorjuudesta et puhdasta naatintaa...

Äänestä

Juuri keski-ikäisethän nuuorteniltoja tarvitsee. Hyvä idea ja nimikin on hauska!

Äänestä

Jos on 40 vuotta nuori sinkku niin sinnehän kuuluu - tietty.

Äänestä

Kun minä olin nuori, sanottiin aina että kaikki saa tulla kaikkiin tilaisuuksiin. Noh, nyt on nyt. Mutta on totta, että keski-ikäisille sinkuille ei ole järjestettyä ohjelmaa.

Äänestä
  • olen rami. ja järjestän ohjelmaa 40-48v zimzakalle oldpiialle.

    Äänestä

  • hoitokokous,, kirjoitti:

    olen rami. ja järjestän ohjelmaa 40-48v zimzakalle oldpiialle.

    Vaikuttaa epäilyttävästi hauskanpidolta!

    Äänestä

Nuorilla on taipumus vanhentua. Eräässä Etelä-Suomen kaupungissa oli toisen uskonlahkon alaisena pumppu, joka oli nimeltään Nuorisoliitto. Suurin osa sen jäsenistä oli vanhoja mummuja.

Äänestä

Mitä tämä nuorisoliitto kuuluu tähän ketjuu, jossa keskustellaan vl-naisten ongelmasta, joka on miehen puute.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Valo yössä kirjoitti:

Mitä nelikymppiset vl naiset tekee "nuortenillassa"?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu