mulla on pitkittynyt flunssa, kuumeeton sellainen.on ollut kovaa nuhaa ja yskää..nyt untuu että nuha ois kuivunut jo kasaan mutta väsymys ja heikko olo.sain lääkäristä antibioottikuurin poskiontelotulehdukseen.mulla on päänsärkyä, ääni ihan maassa, kurkku räkäinen, painetta poskissa..
pitääkö tätä tautia sairastaa vaan sängyssä makaamalla vai voiko tehdä jotain kevyitä askareita?
miten hoidan poskiontelotulehdusta?
rituli31
4
315
Vastaukset
- Yks vaan
Olisiko sarvikuonosta apua?
http://personal.fimnet.fi/laaketiede/sarvikuono/kelpokonsti.html- rituli31
joo mä tiedän noi mutta mulla ei ole sellaista ja etsinkin nyt vastausta kysymyksiini.tarviiko poskiontelotulehduksessa maata vaan paikallaan? kuuluuko lihaskivut ja phoinvoivaolo tautiin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle233111Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122229Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.712103Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1051909Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761613Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥411401Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta151329Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001285- 1111115
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151086