En enää tiedä pitäisikö minun jäädä vai lähteä. En enää tiedä mitä tekisin elämälläni, tuntuu että tällä ei ole mitään tarjottavaa minulle enää.
Neuvoton olo
3
110
Vastaukset
Hei
ei elämä aina tarjoa, se myös vaatii itselleen. oletkohan sinä niin masentunut, ettet näe ympärillesi?
ajattelen, että aivan uusi reviiri olisi sinulle paikallaan. vaihda totaalisesti kaikki.
voisit lähteä toiselle paikkakunnalle, aloittaa uuden työn ja harrastuksen, etsiä uusia ystäviä.
jokaiselle tulee näitä matalia pimeitä kausia, silloin kaikki energiat on käytetty loppuun ja aurinko on sammunut. mutta ajattele, jos saisit vielä uuden mahdollisuuden astua lähtöruutuun, kuinka haasteellista ja jännittävää se olisi! sinä itse voisit lahjoittaa sen omalle elämällesi, jolloin elämä puolestaan potkisi sinua eteenpäin onnea kohti.
tuosta nimimerkistäsi minulle tulee mieleen se vanha hyvä elokuva. se oli todellista köyhyyttä, mutta sellaista ei enää nykään ole.
t: Keskiyö- punainenviiva
Kiitoksia vastauksesta. Olen tehnyt tuon jo reilu vuosi sitten ja sen takia kaikki onkin hieman solmussa. Nykyinen suhteeni ahdistaa minua, koska en koe olevani miehelleni kovinkaan merkityksellinen.
Hei
teidän tunteenne eivät ole tasapainossa. missään aidossa rakkaussuhteessa toinen ei tunne olevansa toiselle merkityksetön. oikeastaan sinä tiedostatkin sen, et vain halua nähdä tilannetta avoimin silmin. sinä pelkäät.
teidän on puhuttava tuosta asiasta vakavasti, koska sinä olet ahdistunut.
kerrot miltä sinusta tuntuu ja kysyt hänen tunteistaan. sinun on saatava tietää missä mennään, että pääset eteenpäin uudessa elämässäsi.
t: Keskiyö
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381319
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä38879Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad30623Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597- 14590
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26568Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30536- 24531
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver17523Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .16502