Tulipa tuossa eile käveltyä kaupungilla ja siinä oli eräs hyvin laittautunut nainen kävelemässä. Itse tietenkin miehenä suuremmalla askeleella kävelin normaalivauhtia ohi, mutta annappas kun vähän ajan päästä tämä sama nainen pikakäveli ohitseni osoittaakseen ylemmyytensä.
Olisin ihan helpolla voinut kävellä nopeammin kuin tämä nainen käveli edes pikakävelyllä.
VOiko enää olla kusipäisempiä ihmisiä olemassa? Entä jos alkaa vituttamaan niin paljo että tekee mieli potkasta päähän?
Pakko myös mainita että on kyllä oulussa nössöt miehet kun antaa naisten käyttäytyä noin miehiä kohtaan.
Ja ei tosiaankaan ole ainut nainen jolla on noin ylimielinen käytös.
Olisin ihan helpolla voinut kävellä nopeammin kuin tämä nainen käveli edes pikakävelyllä.
VOiko enää olla kusipäisempiä ihmisiä olemassa? Entä jos alkaa vituttamaan niin paljo että tekee mieli potkasta päähän?
Pakko myös mainita että on kyllä oulussa nössöt miehet kun antaa naisten käyttäytyä noin miehiä kohtaan.
Ja ei tosiaankaan ole ainut nainen jolla on noin ylimielinen käytös.
Vastaukset 13
Vanhimmat
taidat pelleillä.
Mitä vittua?! Et kai oo tosissasi, että tuommoinen muka haittaa?
Sulla on selvästi päässä jotain vikaa jos tekee mieli potkia ihmisiä päähän tuollaisen takia. Tuo koko tilanne on sitä paitsi ihan sun oman mielikuvituksen tuotetta että muka käveli ohitse osoittaakseen ylemmyytensä. Luultavasti todellisuudessa nainen vilkaisi kelloa, huomasi että on kiire ja lisäsi vähän vauhtia että ehtii
Ehkä haisit niin paskalle ja kuselle ettei nainen halunnut kävellä sun takana?
Itsekin luulen että aloittajasta leijuva paskan ja kusen yms. eritteiden voimakas löyhkä oli syynä.
Tämä on kamalaa, aivan kamalaa, joka näin ajattelee on kamalaa.
Kävikkö Oulussa uusimassa reseptin?
mitäh ? eiks sun ohi saa mennä ? se on sinun kantasi että hän osoitti ylemmyyttä mikä sanoo että se on näin ? ihan turha puhua miten naiset käyttäytyy miehiä kohtaan kyllä niin moni nainen ja lapsi saa selkään miehiltä. ja jos joku näyttää ylemmyyttä niin sehän olet sinä ! minkä takia sua pitäisi jotenkin arvostaa kun ett itse anna arvostusta toisille ?
sitä saa mitä tilaa .
Täällä oulussa on kyllä paljon ylimielisiä naisia. :/ Mutta heij vähän kuitenkin ajatella et jos kävelee ohitse niin mitä vittua sitten:DD
Ei niitä oo paljoa, vaan lähes jokainen nainen on ylimielinen. Poikkeuksen tähän ryhmään tekevät ulkopaikkakuntalaiset.
Olisivat edes kauniita, mutta ovat enimmilläänkin keskinkertaisia.
Halusin vain tuoda tämän asian esille, vaikka toinkin sen kärkkäällä tavalla.
Ei todellakaan kiinnosta nuolla niiden perseitä.
Miksei sun ohi saa kävellä? Miten se liittyy ylimielisyyteen, jos on menossa johonkin, ja huomaa että on myöhässä ja lähtee kävelemään vähän nopeammin? Kerro edes tuntomerkkisi, että me Oululaiset naiset tiedetään olla ohittamatta Sinua, ettet käy kimppuun ja hakkaa... Minulla on tapana kävellä nopeasti ja olen niin nopea kävelemään, että ohitan monesti jopa hölkkääjät -ihan oikeasti. Auta armias, jos sitten Sinä sattuisitkin olemaan lenkillä, ja minä porhaltaisin kävellen Sinusta ohi. Kerro ihmeessä miltä näytät ja missä päin Oulua liikut, että tiedän laittaa etana -vaihteen päälle ja maleksia kiltisti takanasi.
Pooka käynyt haistelemassa suurkaupungin tuulia ja epäonnistui surkeasti. Itse nautin ainakin "hyvinlaittautuneen naisen perässä" ;o)
Kaikki eivät toki naisten peristä tykkää... Passaa mulle, vähemmän kilpailua.
Voi kauhia. Järkyttävä akka. Kyllä on melkonen pissapää kun ihan pikakävelyä meni. Putkaan tommoset, oisit soittanu poliisit!