Miten saada oikea kuume/flunssa?

teemu____1

Viikon päästä viikonloppuna ois tulossa sukujuhlat joihin en aio mennä, vaikka äiti onkin erimieltä. Tarvitsen jonkun oikean flunssan tms. koska olen jäänyt jo kiinni kuumemittarin laittamisesta lamppuun (pikkusisko sattui juuri parahiksi kävelemään huoneeseen ja kertoi heti ensimmäisenä tietenkin äitille) ja kahvinpurujen syömisestä (tuli paskatauti ja äiti vaan jotenkin sitten arvasi kun lähes tyhjä kahvipaketti oli tyhjentynyt). Tämän taudin pitäisi alkaa joskus loppuviikosta, niin että olisi sitten perjantaiaamuna pahimmillaan.
Mieluummin olen vaikka oikeassa kuumeessa kuin lähden kuuntelemaan tätien höpötystä tulevista tyttöystävistä.
Auttakaa pliis! Nuo perus kuumeenhankkimisjutut eivät oikeesti uppoa mutsiin -.-

3

1420

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ashföaböfgasjkvbö

      Älä pese käsiä kun tulet kaupungilta, seiso saunan/suihkun jälkeen ulkona mahdollisimman vähissä vaatteissa ilman sukkia!!!!
      Jos joku aivastelee tai muuten räkii yritä kurottua sinne päin.... yms :D
      Harmi en oikein osaa auttaa vaikka haluaisinkin!

    • kokenut-lintsari

      kahvinpurut joillakin toimii, mutta lähinna saavat aikaan vain tuota paskatautia. kokeile tupakanpuruja-toimii paremmin.
      en suosittele oikeasti sairastumaan, koska huijaaminenkin on melko helppoa. rupea joskus keskiviikkona valittelemaan kurkkukipua. työnnä nenään vanilliinisokeria tms. niin johan rupeaa aivastuttamaan. sitten jossain siinä torstaina rupea puhumaan sillä mallilla kuin nylon beat lauloi. eli pidä nenästä kiinni ja puhu niin kuulostaa ääni flunssaiselta. (toki äitisi edessä et pidä nenästä kiinni vaan puhut sillä samalla idealla)
      pidä silmiä aivan aavistuksen verran kiinni, ja juuri ennen h-hetkeä valele vettä naamallesi. kuivaat siis sen mutta siitä tulee sellainen flunssainen vaikutelma kanssa.
      mutta älä unohda niitä tupakanpuruja!
      kannattaa kokeilla mieluummin näitä konsteja kuin sairastuttaa oikeasti itse itsensä. :)
      menestystä! :D

      • kokenut-lintsari

        ai niin unohtu sanoa että oman mutsini kohdalla juuri nimenomaan tuo että aloittaa muutaman päivän aikasemmin sen sairauden valittamisen kun pitäisi "olla sairas" tehoaa paljon paremmin kuin sairas aamuna vaan tuumata että kappas on tullut kuumetta. :D


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      394
      1557
    2. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      86
      1014
    3. Mitähän ajattelet

      Nykyään minusta tai meistä tai tapahtuneista?
      Ikävä
      66
      1006
    4. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      134
      989
    5. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      92
      940
    6. Hankkikaa elämä

      Tiedetään että hän on mielenkiintoinen mutta rajansa kaikella.
      Ikävä
      94
      711
    7. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      45
      691
    8. Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä

      Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku
      Sinkut
      125
      672
    9. Voisitko mies auttaa..

      Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.
      Ikävä
      50
      649
    10. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      57
      624
    Aihe