Pelastakaa Seinäjoki kalastuskohteena!

svak

Pelastakaa Seinäjoki kalastuskohteena!

Seinäjoen kaupungin läpi virtaava kaunis Seinäjoki houkuttelee vapaa-ajan viettoon niin nuoria kuin vanhempiakin ihmisiä. Joki antaa monet eri mahdollisuudet sen käyttöön ja tarjoaa uusia mieleenpainuvia elämyksiä. Vapaa-ajan virkistyskalastus on Seinäjoelta melkein kokonaan hävinnyt, eikä uusia kalaistutuksia ole tehty sitten vuosien 1994 ja 1996 jälkeen.

Itse henkilökohtaisesti olisin valmis maksamaan kalastusluvastani hieman enemmän. Enemmän, jos Seinäjokeen myös tehtäisiin uusia kalaistutuksia. Tuntuu, että koko jokiosuus on unohdettu tyyliin; annetaan sen nyt vain olla. Viimeistään vuonna 2012 Seinäjoki on myös ansainnut omat kalaistutuksensa!

Pelastakaa Seinäjoki kalastuskohteena! Uusista istutuksista olisi myös kaupungin kannalta hyötyä. Kirkastetaan kaupunkimme läpi kulkeva kaunis joki ja sen upeat rantamaisemat! Jos me emme tätä tee niin mitä Seinäjoki tarjoaa tuleville sukupolville?

Jos olet kanssani samaa mieltä ja vaadit ehdottomasti viimeistään vuonna 2012 Seinäjokeen uusia kalaistutuksia- allekirjoita tämä! Haluan kiittää kaikkia niitä, jotka vilpittömästi tukevat Seinäjokea upeana kalastuskohteena.

http://www.adressit.com/pelastakaa_seinajoki

0

136

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. 124
        1365
      2. Hei, voitko kuunnella

        Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
        Ikävä
        141
        1239
      3. Costa Rica on tympeän makuinen kahvi

        Ostin kahvin hinnan romahduksen kunniaksi Costa Rican "Premium Blendiä". Piti olla sataprosenttista arabialaista. No ain
        Maailman menoa
        78
        1228
      4. Joku porukka lähtenyt täältä

        Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
        Ikävä
        242
        1150
      5. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

        Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
        Ikävä
        57
        1026
      6. 64
        913
      7. Tuletko tänään

        Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
        Ikävä
        83
        871
      8. Vieläkään ei voi opiskella kursseja korkeakoulussa?

        Vaikka lakiin tehty muutos hän ei saanut opiskella työttömyystuella. https://yle.fi/a/74-20244925
        Työttömyys
        13
        757
      9. Onkin niin, että olet hulluna minuun

        mutta et uskalla sitä tuoda ilmi. Salaa haaveilet kiihkeästä suhteesta, vaan siihen se jää, ja syyksi esteet ja muut. S
        Ikävä
        42
        700
      10. Mitä on mietteissäsi

        Tänään?
        Ikävä
        65
        687
      11. Nyt ei enää ole

        Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
        Ikävä
        39
        575
      12. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

        Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
        Tanssii tähtien kanssa
        14
        560
      13. Taidan luopua

        Sinusta.
        Ikävä
        33
        544
      14. Mikä on hulluinta?

        Mitä ikäväsi kohde on tehnyt?
        Ikävä
        32
        539
      15. Jälleen näin nainen unta sinusta

        Aika usein tulet uniini, enkä tiedä, mitä se tahtoo minulle sanoa. Tällä kertaa en ollut kotonasi, vaan ulkona jossain t
        Ikävä
        28
        529
      16. Et taida olla ihan varma

        Päätöksestäsi?
        Ikävä
        65
        508
      17. En haluaisi sanoa tätä

        Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari
        Ikävä
        39
        485
      18. Et siis halua

        Kansssani mitään
        Ikävä
        29
        479
      19. Onko kipuraja

        Jo ylitetty?
        Ikävä
        51
        461
      20. En olis uskonu

        et kuulut tollaseen porukkaan
        Ikävä
        86
        453
      Aihe