Yhdessä n puoli v. Viikottain nähdään. Vähintän joka toinen pv soitetellaan... Nyt tuli erimielisyyksiä, ja viestin miehelle että tavataan kun sinulla on minulle aikaa, tuntuu että välttelet seuraani. Tuollainen viesti lähti minulta siitä huolimatta että olisimme nähneet samana iltana. Toivoin tapaamista jo päivällä. Typerää.. Tätä pyysin anteeksi tekstiviestillä miltei heti. Seuraavana pv mies lähetti lyhyen viestin... en jaksa nyt mitään parisuhde draamaa. Sitten vain hiljaisuutta jota nyt on kestänyt viikon... mitä tehdä...
Mies on ollut jo pidempään ahdistuneen ja masentuneen oloinen ja sitä itsekin on ihmetellyt . Asian tiimoilta kävi lääkärissäkin josta ohjattiin verikokreisiin.
Vielä viikko tuota tapahtunutta ennen hän minulle sanoi että tiedäthän että sinua rakastan ja tykkään kovasti.
Oliko miehen viesti jäähyväisviesti... että haluaa lopettaa koko tapaamisemme ? Ei kuitenkaan sanonut että hae tavarasi en halua nähdä enää.
Mies on vetäytyvää tyyppiä, on aikaisemminkin vetäytynyt, mutta vain kolmeksi päiväksi. Ja sen hyväksyinkin. Tarvitsen minäkin joskus hiljaisuutta mutta viikko ja tuo viesti häneltä on jo yli ymmärrykseni . ..
Pidän hänestsäå kovin, ja hönkin on sanonut että ei ole ennen kaltaistani tavannut ja viihtyy seurassani kun kanssani on helppo olla..
Näinkö suhde voi loppua..... minun pieneen typerään töksähdykseen, joka on toki inhimillistä ??
mies vetäytynyt
4
254
Vastaukset
- Jasper Nyytti :)
Mene heittele kiviä ikkunaan, siis pikkukiviä. Mie olin samanlaisessa depiksessä, mutta tyttöystävä ei hellittänyt, tuli ikkunan alle heittelemään
kiviä ja lumipalloja. Siitä se sitten lähti sujumaan. Mie tosin jouduin käymään
hoidossa. - ihmeissään ja yksin
Oikeassa olet....
Soitin hänelle tänään Ja ääni oli tosi alavireinen ja ahdistuneen oloinen. Sanoi vain että kyllä tämä tästä kohta.. ja jutellaan sitten.
Eikö hän itse tunnista depressiotaan, vai häpeileeko
sitä... ?
. Mies on yrittäjä ja ilmeisen työuupunut myös. Teen kuten sanoit, en heittele kiviä vaan pidän häneen yhteyttä tekstiviestein ja odotan jonkin aikaa, jospa hän itse haluaisi jutella kasvotusten.
Sen hänelle sanoinkin - odotan sinua. Ilmaisin myös että hyväksyn hänet myös masentuneena. Ja rakastan yhtä paljon. - ---
teillä on jo kriisi, voi olla ettetette koskaan sovi yhteen
- ihmeissään ja yksin
Edelleen ollaan yhdessä... Mies soitti ja kertoi että on parempi olla. Tästä on jo noin kuukausi aikaa. Aika kait näyttää kuinka suhde etenee. Ollaan yhdessä viikonloppusin, joskus myös viikollakin. Ja ainakin tästä kriisistä päästiin ylitse :D Onko kriisittömiä suhteita ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2522308- 1921694
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä481367Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501045- 41846
- 15827
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31810Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver23778Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25776Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647