Eli meillä on pari vuotias rottweiler uros, eikä sitä saa millään lihomaan. Koirata en mitään läskiä halua, mutta olisi ihan hyvä jos luiden päällä olisi jotakin. Tällähetkellä kylkiluut ja takapuolen luut näkyvät ihan kunnolla. Koira on muutenkin hyvin korkea. Lihaksia kyllä on mutta rasvaa ei missään. Olisi mukava kuulla, millä olette saaneet koirillenne hieman lisää painoa.
Koiralle "läskiä" luiden ympärille
5
230
Vastaukset
- rusettirinta
Jos koira on todella niin laiha, että "kylkiluut ja takapuolen luut näkyvät ihan kunnolla", niin lekurille verikokeeseen. Niin laiha voi vain olla aliravittu tai sairas rottweiler. Sanot, että luut näkyy ja lihaksia kyllä on. Miten tää on mahdollista?
- Lihoituskuuri
Kokeilepas Agrimarketin Jahti & Vahti ruokaa. Se imeytyy ainakin meidän rotikkarouvan elimistöön ihan eri tavalla kuin monet muut kaupan naksut:)
- Mitä teen?
koira tuskin sairas on, sillä isällä samaa ongelmaa. Syö ku hevonen, mutta ei liho. Emä taas turpoaa niinku pullataikina. Lihomisvaikeutta on myös ollut muillakin pentueen uroksilla. Lihaksia koiralla kyllä on, mutta ei lihakset kylkiluita peitä. Pitääpä kokeilla agrimarketin ruokaa kaiken muun lisäksi jos alkais lihomaan. Tietty voi olla, että massaa alkaa kertyyn enemmän vasta vuoden päästä, kun ikää tulee lisää.
- rusettirinta
Minäkin katselin tuota ikää. Toiset ovat hitaasti kehittyviä ja siis vasta noin 4-vuotiaana valmiita. Olen myös kuullut, että Jahti & Vahti ruoka lihottaisi. Itse en ole sitä käyttänyt. Jos koira syö paljon, eikä liho, niin ruoka kulkee nopeasti ulos. Paljon viljaa sisältävät ovat sellaisia. Minä syöttäisin laadukasta muonaa ja lisäisin vielä siihen rasvaa esim. ruokaöljyä.
- rotkuja:N
koirasi on viellä nuori :) Odottelehan ainakin vuosi,niin sitten alkaa siunki rottis olla jo "aikuinen" :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1911264Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1221108- 48834
- 70830
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53770Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva50705- 33682
- 60669
- 52637
- 50635