Olen jotenkin hukassa itseni ja elämäni kanssa. En tiedä, mikä työ sopisi minulle. Tuntuu kuin en kuuluisi minnekään. Mies, jota rakastan ei minua enää halua. Löydänkö vielä kumppanin? En haluaisi olla yksinkään. Tasoittuuko rahahuolet ja saanko lapseni kasvatettua itsenäisiksi aikuisiksi?
Huolta ja murhetta riittää. Krooniset uniongelmat painavat, pääsenkö niistä ja saan vielä nukkua hyviä öitä?
Paljon kysymyksiä tässä ja vielä enemmän mielessä. Auttaisitko?
Keskiyö
3
<50
Vastaukset
Hei
sinä et osaa rentoutua ollenkaan. olisi tärkeää, että kehittäisit itsellesi jonkinlaisen ohjelman ja siihen rytmin.
ja kaikki sähkölaitteet pois makuuhuoneesta, ne sotkevat untasi.
löydät sitten vasta kumppanin, kun olet itse kunnossa. nyt on äkkiä saatava energiat paikalleen, jotta saat autettua lapsiasikin. miehet tulevat vasta sen jälkeen.
katso myös, ettet syö makeaa illalla. sama koskee lapsiasi. sokeri nimittäin lisää energiaasi ja estää sinua sitten rentoutumasta ennen nukkumaan menoa.
sinun on oltava tiukempi lasten kanssa, minusta tuntuu että annat heille paljon periksi ja että heillä on laajat vapaudet.
minusta niitä voisi rajoittaa. vain sen verran, kuin he pystyvät itse vastuutaan kantamaan.
koitahan jaksaa, tärkeintä on saada tuo väsymys pois päältä ja energiat kiertämään.
t: Keskiyö- Tuuliviiiri
Kiitos neuvoistasi.. Minä en vain voi ottaa sähkölaitteita pois, sillä nukun olohuoneessa (tilaa ei ole....)ja tietysti siellä on tv ja tietokone. Näetkö meille suurempaa asuntoa? Entä työ? Löydänköhän oman paikkani maailmassa????
Kiitos, jos vielä jaksat vastata :) Hei
sinun olisi löydettävä teille uusi asunto, se auttaisi paljon terveyttäsikin.
katsoisit vaikka hieman halvempaa tai samanhintaista asuntoa, pääasia että SINÄ saat oman makuuhuoneen. ja ne sähkölaitteet ovat huonossa paikassa makuuhuoneessa.
uskon, että kun saat oman rauhallisen makuuhuoneesi, sinun uniongelmat loppuvat.
tottakai sinä löydät oman paikkasi, onhan sinulla nytkin ihanat lapset ja rakas kotisi. ja ystäviäkin sinulla on.
työasiaan tulee muutoksia, lähde tosimielin katselemaan töitä.
mutta kuule, osta edes sellainen johto telkalle ja tietokoneelle, mistä saa sammutettua sen kaiken virran yöksi.
t: Keskiyö
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭1545862Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät
Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa763643"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin1083527Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma752835Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.412394Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni432143- 1191772
Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin
Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta3731271- 491206
- 54994