Etsiskelen rekisteröityä pitkäkarvaista saksanpaimenkoiran pentua. Urosta mieluuten, jos löytyypi, ilmotelkaahan.
Pitkäkarvainen urospentu
Äitee
4584
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mikset soittele SPK:n pentuvälitykseen ???
kyselen, kun olen Ainaski kymmeneltä kasvattajalta kysellyt, eikä vielä ole tärpännyt. Onko pentuvälitykseen mikä nro? Vaikka taitaahan tuo löytyä sivuiltakin. ;)
Täältä netistä kannata tuollaista kysyä! Jospa ottaisin nyt käteesin puhelimen ja soittaisit vaikkapa kennelliittoon ja tilaisit pentulistan! TAi se taitaa olla nykyään nimellä "siitoslista" sieltä kyllä löytyy! Vähän oma-aloitteisuutta! Ja miksei keltasestakin pörssistä voisi katsoa! Hyvää jatkoa sinulle ja jos pennun onnistut saamaan (no joo löytämään ja ostamaan) kannattaa mennä vaikka pentupiiriin, spl:n kennelpiiri järjestää semmoisia. Sen saat luultavastikki samalla selville kun tilaat siitoslistan =) Hyvä!
-Pikku-Prinsessa-
Miksi pitäis tilata "siitoslista"? www.spl.fi sivuilta löytyy saksanpaimenkoirien kasvattajia ja pentueita =) Eikö kannata ottaa yhteyttä suoraan saksanpaimenkoiraliittoon, kuin kennelliittoon?